موشک کره شمالی بلافاصله بعد از پرتاب منفجر شده است | اتاق خبر
کد خبر: 376267
تاریخ انتشار: 27 مهر 1395 - 17:07
سئول
ارتش کره جنوبی امروز(دوشنبه) تایید کرد، انفجاری که تقریبا بلافاصله پس از پرتاب موشکی روز شنبه کره شمالی اتفاق افتاده عامل شکست پرتاب آزمایشی این موشک میان برد قدرتمند بوده است.

اتاق خبر: بر اساس گزارش‌ها کره شمالی روز شنبه به آزمایش یک موشک میان‌برد موسوم به "موشک موسودان" در نزدیکی یک پایگاه هوایی در شهر کاسونگ در شمال غرب این کشور اقدام کرد. گفته می شود که این موشک می تواند پایگاه‌های آمریکا در ناحیه گوآم را هدف قرار دهد.

چنین پرتاب‌های آزمایشی از سوی کره شمالی معمولا چند ساعت و حتی چند دقیقه بعد از رخ دادن توسط ناظران ارتش‌های کره جنوبی و آمریکا اعلام می شود اما خبر مربوط به آزمایش موشکی روز شنبه کره شمالی حدود 16 ساعت بعد از انجام منتشر شد.

یک مقام ستاد مشترک ارتش کره جنوبی امروز به خبرنگاران گفت: عملیات پرتاب موشکی اخیر کره شمالی بلافاصله پس از آغاز با شکست مواجه شد و به این ترتیب زمان زیادی نیاز است تا این اتفاق تحلیل شود.

یک سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی نیز تایید کرد این موشک بلافاصله پس از شروع به پرتاب و در همان مراحل اولیه منفجر شده است.

موشک موسودان نخستین بار در اکتبر 2010 در یک رژه نظامی در پیونگ یانگ به عنوان یک موشک بومی رونمایی شد. این موشک به طور نظری بردی در حدود 2500 تا 4000 کیلومتر دارد.

این موشکی بر اساس برآوردهای دست پایین می تواند کل منطقه کره جنوبی و ژاپن را پوشش دهد و بر اساس برآوردهای دست بالا می تواند پایگاه های نظامی آمریکا در گوآم را نیز هدف قرار دهد.

کره شمالی بعد از آن که پنج بار در پرتاب آزمایشی این موشک شکست خورد سرانجام در ماه ژوئن گذشته توانست شاهد پرواز این موشک برای مسافت 400 کیلومتر باشد.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید