قانون جدیدIWF | اتاق خبر
کد خبر: 376699
تاریخ انتشار: 29 مهر 1395 - 14:33
قانون محرومیت دو ساله برای فدراسیون‌هایی که ورزشکاران آن‌ها در بازی‌های المپیک به تصمیم داوران اعتراض کنند، به اساسنامه فدراسیون جهانی وزنه‌برداری اضافه شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، کنگره فدراسیون جهانی وزنه‌برداری در سال 2016 در حاشیه برگزاری مسابقات نوجوان جهان در پنانگ مالزی برگزار شد و در  بخشی از این کنگره، فدراسیون جهانی بابت درخشش وزنه‌برداری ایران در بازی‌های المپیک ریو از فدراسیون وزنه‌برداری ایران تقدیر کرد.  اساسنامه فدراسیون جهانی نیز مورد بررسی قرار گرفت. فرانس کارا تغییرات جدی و مهم اساسنامه را برای اعضای فدراسیون جهانی شرح داد.

از مهمترین تغییرات این اساسنامه اضافه شدن قانون 100 هزار دلار جریمه نقدی و محرومیت دو ساله برای فدراسیون‌هایی است که ورزشکاران آنها در بازی‌های المپیک به تصمیم داوران اعتراض کنند. این بند از اساسنامه از جمله قوانینی بود که به اساسنامه فدراسیون جهانی برای اولین بار اضافه شد.

در بند دیگری از این اساسنامه قرار شد که تغییر تابعیت ورزشکاران با سخت‌گیری بیشتری همراه خواهد بود. با این قانون از این پس وزنه‌برداران برای اینکه برای کشور دیگری مسابقه بدهند باید حداقل چهار سال سابقه زندگی در آن کشور را داشته باشد و حداقل یک المپیک را هم بعد از تغییر تابعیت از دست داده باشد.

همچنین دو نماینده زن در چارت فدراسیون جهانی باید باشند که یک نفر به عنوان نایب رییس و نفر دیگر به عنوان عضو هیأت رییسه انتخاب شدند.

میزبانی مسابقات در سال 2017 در رده سنی مختلف، یکی دیگر از موضوعاتی بود که در کنگره فدراسیون جهانی مطرح شد. برهمین اساس رقابتهای قهرمانی نوجوانان جهان به تایلند سپرده شد. ژاپن مسابقات جوانان جهان در سال 2017 را میزبانی می کند. با انصراف مالزی مسابقات بزرگسالان جهان نیز به شهر آناهیم در نزدیکی لس آنجلس تغییر یافت. میزبانی مسابقات دانشجویان جهان در سال 2017 نیز به کشور چین تایپه داده شد.
انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید