داعش ۲۳۲ غیرنظامی را در جنوب موصل اعدام کرد | اتاق خبر
کد خبر: 377974
تاریخ انتشار: 6 آبان 1395 - 08:16
رئیس کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق از اعدام ۲۳۲ غیرنظامی توسط گروه تروریستی داعش در جنوب شهر موصل خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از شبکه سومریه، کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق روز چهارشنبه از اعدام ۲۳۲ غیرنظامی عراقی در منطقه «حمام العلیل» و روستای «العریج» در جنوب شهر موصل خبر داد.

این کمیسیون در عین حال «حیدر العبادی» نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق را به تسریع در آزادسازی مناطق تحت سیطره داعش در این شهر فراخواند.

«عبدالرحیم الشمری» رئیس کمیسیون حقوق بشر پارلمان عراق گفت: گروه تروریستی داعش همچنان به جنایات وحشیانه خود علیه غیرنظامیان در استان نینوا ادامه می دهد و پس از ربودن ۱۹۰ شهروند عراقی از مناطق مختلف شهر موصل آنها را در منطقه حمام العلیل اعدام کرد.

الشمری که نماینده استان نینوا در پارلمان عراق است، افزود: عناصر گروه تروریستی داعش همچنین ۴۲ غیرنظامی دیگر را به اتهام عدم گرایش به این گروه در روستای العریج اعدام کردند.

وی همچنین تسریع در آزادی مناطق تحت سیطره گروه تروریستی داعش را به منظور جلوگیری از اقدامات تروریستی آنها علیه شهروندان بی گناه خواستار شد.

گفتنی است که در پی اعلام رسمی آغاز عملیات آزادسازی موصل توسط حیدر العبادی نخست وزیر عراق، نیروهای امنیتی مشترک به آزادسازی این شهر از سیطره گروه تروریستی داعش ادامه می دهند.

در چارچوب این عملیات تا کنون مناطق و روستاهای زیادی از داعش بازپس گرفته شده است.

94105

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید