مساله فلسطین مصداق بارز ناتوانی جامعه جهانی است | اتاق خبر
کد خبر: 378204
تاریخ انتشار: 7 آبان 1395 - 22:43
اتحادیه عرب:
دبیر کل اتحادیه عرب تاکید کرد که مساله فلسطین مصداق بارز عجز و ناتوانی جامعه بین المللی در عمل به تعهدات خود و اجرایی کردن قطعنامه های سازمان ملل است.

احمد ابوالغیط

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، احمد ابو الغیط، دبیر کل اتحادیه عرب در آیین گشایش همایش "اتحادیه آفریقا" در شهر شرم الشیخ مصر به منظور بررسی اقدامات میانجی‌گرانه و جنگ‌های دوران معاصر اعلام کرد که مساله فلسطین مصداق بارز ناتوانی جامعه بین المللی در عمل به تعهدات خود است.

وی خواستار حمایت از ملت فلسطین در برابر اقدامات جنایتکاران رژیم صهیونیستی و حملات شهرک نشینان صهیونیست شد و بر لزوم پایان دادن به عمر آخرین مصداق استعمار و شهرک سازی اسرائیل در اراضی اشغالی فلسطین و دیگر اراضی اشغالی سال 1967 جهان عرب تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ابو الغیظ خواستار اجرای مجموعه از اصلاحات در سازمان ملل متحد و هدفمندسازی استفاده از حق وتو در شورای امنیت شد تا به شیوه های نرم تری برای عمل به مسئولیت های ویژه در زمینه مسائل انسانی و حمایت از شهروندان در جریان درگیری ها دست یافته شود و به سیاست یک بام و دو هوا در تعامل با مسائل مرتبط با صلح و امنیت پایان داده شود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید