سه نمونه گوشی آیفون منطبق با زیرساخت های ارتباطی ایران است | اتاق خبر
کد خبر: 378333
تاریخ انتشار: 8 آبان 1395 - 18:34
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران(رگولاتوری) تاییدیه لازم را برای واردات سه مدل گوشی تلفن همراه با نشان تجاری اپل داد تا وارد کنندگان برای واردات آنها اقدام کنند.

اتاق خبر: بر همین اساس تعدادی از شرکت های واردکننده در هفته های اخیر سه نمونه از گوشی های برند تجاری اپل را به این سازمان ارایه دادند تا بررسی شود و در صورت تایید آنها، برای واردات قانونی این نوع گوشی ها اقدام کنند.

رگولاتوری در راستای وظیفه ذاتی خود سه مدل گوشی 7 ، SE و 6S(شش اس) از گوشی‌های آیفون را بررسی کرده و تاییدیه لازم را برای واردات داده است.

این سه مدل گوشی از نظر رگولاتوری منطبق با زیرساخت های ارتباطی ایران تشخیص داده شده است و واردکنندگان قانونی می توانند برای واردات آن اقدام کنند.

غلامحسین کریمی خراسانی رییس اتحادیه صنف دستگاه های مخابراتی و ارتباطی و لوازم جانبی تهران به تازگی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا از ورود رسمی گوشی تلفن همراه با نشان تجاری آیفون از هفته آینده ( این هفته)به بازار ایران خبر داد.

وی گفته بود، تعدادی از شرکت های ایرانی که در هفته های اخیر از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای واردات رسمی گوشی تلفن همراه آیفون مجاز شناخته شده بودند نسبت به ثبت سفارش واردات اقدام کرده و نخستین محموله رسمی این نوع گوشی هفته آینده(این هفته) وارد کشور خواهد شد.

اکنون و با صدور تاییدیه از سوی رگولاتوری روند قانونی واردات این نوع گوشی ها به کشور سامان خواهد گرفت و مصرف کننده نهایی مطمئن خواهد بود گوشی خریداری شده هیچ مشکلی از نظر قانونی بودن ندارد.

پیشتر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اعلام کرده بود گوشی های آیفون شرکت اپل پس از اجرای طرح کددار کردن گوشی های تلفن همراه( رجیستری) در صورت تاسیس نشدن نمایندگی ، از بازار جمع خواهد شد.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید