امام موسی صدر نقش اساسی در پی‌ریزی مقاومت و وحدت در لبنان داشته است | اتاق خبر
کد خبر: 379314
تاریخ انتشار: 14 آبان 1395 - 00:30
امیرعبداللهیان در دیدار با حوراء صدر:
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل در دیدار با حوراء صدر گفت: امام موسی صدر نقش اساسی در پی ریزی مقاومت و وحدت در لبنان و جهان داشته است.

اتاق خبر: حسین امیرعبداللهیان روز چهارشنبه (12 آبان) با حوراء صدر فرزند امام موسی صدر دیدار و گفت‌وگو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با ابراز امیدواری برای به ثمر رسیدن تلاش‌ها جهت تعیین وضع نهایی پرونده پیچیده امام موسی صدر، گفت: شخصیت امام موسی صدر نزد ملت ایران از جایگاه و اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و قطعا پیگیری اخبار تعیین سرنوشت و حوادث مربوط به این شخصیت انقلابی و اسلامی از اولویت بالایی برخوردار است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل با بیان اینکه امام موسی صدر یکی از شخصیت‌های پیشگام در عرصه مقاومت و بیداری اسلامی به شمار می‌رود، افزود: اینکه هنوز نمی‌توان با قاطعیت از شهادت امام موسی صدر سخن گفت، نقطه اتکاء و روزنه‌ امیدی برای تلاش بیشتر و جدی‌تر پیگیری پرونده ایشان است و تعیین سرنوشت امام موسی صدر برای مردم ایران، لبنان و محور مقاومت یک ضرورت به شمار می‌رود.

امیرعبداللهیان همچنین بر استفاده از ظرفیت‌های پارلمانی در جهت رفع ابهامات موجود در پرونده امام موسی صدر تاکید کرد و ادامه داد: مجلس شورای اسلامی در بکارگیری ظرفیت‌های خود در راستای به نتیجه رسیدن پرونده این شخص بزرگوار هیچ فرصتی را از دست نخواهد داد.

حوراء صدر نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از آخرین پیگیری‌های به عمل آمده در پرونده امام موسی صدر، تسریع و تسهیل در پیگیری این پرونده و همکاری بیشتر تهران - بیروت را خواستار شد.

وی با بیان اینکه امام موسی صدر نامی آشنا برای همه مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان است، خاطرنشان کرد: بازسازی هویت، انسجام و عزت تاریخی شیعیان لبنان و پرچمداری حرکت گفت‌وگوی ادیان و تقریب مذاهب از جمله مهم‌ترین اقدامات این عالم بزرگوار بود.

فرزند امام موسی صدر با تاکید بر اینکه خانواده امام موسی صدر علی‌رغم گذشت مدت زمان طولانی همچنان پیگیر پرونده وی هستند، تصریح کرد: پیگیری پرونده امام موسی صدر نیاز به همت و اراده خستگی‌ناپذیر دارد که امیدواریم با همکاری مراجع و مسئولان جمهوری اسلامی ایران پیگیری‌های 38 ساله در رابطه با وی به نتیجه دلخواه برسد.

سید موسی صدر، مرجع دینی و سیاسی شیعیان و موسس مجلس اعلای شیعیان لبنان بود که در 9 شهریور 1357 طی سفری رسمی به لیبی به دعوت معمر قذافی ناپدید شد.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید