گواهینامه‌های تایید صلاحیت ایران در بیش از ۷۰ کشور معتبر شد | اتاق خبر
کد خبر: 379677
تاریخ انتشار: 16 آبان 1395 - 11:42
رئیس مرکز تایید صلاحیت سازمان ملی استاندارد تایید کرد که گواهینامه‌های تایید صلاحیت صادر شده در ایران از این پس در بیش از ۷۰ کشور عضو IAF معتبر است.

اتاق خبر: علی رضا خاکی فیروز صبح امروز به مناسب روز ملی کیفیت با بیان اینکه پیش از این گواهینامه‌های سیستم مدیریت کیفیت ایران در ۳۳ کشور دارای اعتبار بود، اظهار کرد: در اجلاس مجمع بین‌المللی تایید صلاحیت که هفته گذشته در هند برگزار شد توانستیم مواقفقت‌نامه را به IAF به امضا برسانیم که بر این اساس گواهینامه‌های ایران در بیش از ۷۰ کشور جهان دارای اعتبار می‌شوند.

وی افزود: هدف از این اقدام شفافیت بالا و ارزیابی انطباق در داخل کشور است که بتوانیم حداقل میزان آزمون‌ها را در محل‌های ورود و خروج داشته باشیم و مشکلات غیرفنی سر راه تجارت بر طرف شود.

رئیس مرکز تایید صلاحیت سازمان ملی استاندارد همچنین این موافقت‌نامه را از الزامات بسیار مهم پیوستن به سازمان تجارت جهانی دانست و گفت: برنامه‌های آتی ما پیوستن به مراجع ناحیه‌ای تایید صلاحیت آزمایش‌گاهی و شرکت‌های بازرسی فنی است.

خاکی فیروز  اضافه کرد: از این پس هر کالا یا خدماتی که بخواهد از ایران صادر شود و گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ما را داشته باشد، در کشورهای عضو IAF به راحتی می‌تواند از کشور خارج شده و بدون بازرسی مجدد به کشور مقصد صادر شود.

ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید