مکان ساخت برج میلاد 2 محل تلاقی چند گسل است | اتاق خبر
کد خبر: 380375
تاریخ انتشار: 22 آبان 1395 - 12:45
رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات شهرسازی با بیان اینکه مکانی که شهرداری تهران برای ساخت برج میلاد 2 جانمایی کرده است محل تلاقی چند گسل است، گفت: شهرداری تهران از مطالعات مرکز تحقیقات راه و شهرسازی درباره خطرپذیری مناطق برای ساخت پروژه های کلان استقبال نمی‌کند.

اتاق خبر: علی بیت‌الهی، با بیان این که جانمایی برج میلاد 2 در مجاورت گسل قرار دارد و موافق این موقعیت برای ساخت برج میلاد دو نیستیم، اظهار اشت: در مجاورت برج میلاد 2 گسل ونک پارک، همین گسلی که پیش از این با عنوان گسل تپه های گیشا شناخته شده است، از مجاورت برج میلاد عبور می کند.

وی تاکید کرد: در منطقه ای که برای ساخت برج میلاد دو جانمایی شده است که تلاقی چند گسل است.

رییس بخش زلزله مرکز تحقیقات شهرسازی ادامه داد: به شهرداری تهران توصیه می کنیم بازنگری در جانمایی ساخت برج میلاد دو داشته باشد و برای ساخت برج میلاد 2 مطالعات بیشتری با توجه به نقشه‌های پهنه‌های گسلی تهران انجام دهد.

وی افزود: ممانعتی در ساخت این پروژه وجود ندارد، بحث ما این است که این پروژه در مکان و محدوده‌ای ساخته شود که پس از ساخت دچار بحران و مشکلات بیشتر نشویم.

بیت الهی با بیان این که مرکز تحقیقات وزارت راه وشهرسازی این آمادگی را دارد تا مطالعات و تحقیقات درباره خطر پذیری مناطق برای ساخت چنین پروژه ای را در اختیار شهرداری قرار دهد، گفت:  شهرداری تا کنون از مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی مشاوره‌ای برای تعیین مکان ساخت مگا پروژه‌ها و ساخت برج میلاد 2 نخواسته است.

ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید