Performancing Metrics

بهره برداری از 22 طرح بخش کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی در البرز | اتاق خبر
کد خبر: 381060
تاریخ انتشار: 26 آبان 1395 - 00:19
همزمان با سفر رئیس جمهوری و کاروان تدبیر و امید به استان البرز، 22 طرح بخش کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی در این استان به بهره برداری می رسد.

اتاق خبر:رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز عصر سه شنبه به خبرنگار ایرنا، گفت: این طرح ها در زیر بخش های آب و خاک، باغبانی، صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی، دام وطیور، آبزی پروری و تنظیم بازار محصولات کشاورزی است.
سید مجید موسوی افزود: این طرح ها در مجموع با اعتباری بالغ بر 1045 میلیارد ریال از محل منابع عمومی و تسهیلات بانکی و آورده اشخص با اشتغالزایی 727 نفر در سطح استان به بهره برداری و یا عملیات اجرایی آن ها آغاز می شود.
وی از جمله این طرح ها را نوسازی، بهسازی، تکمیل ظرفیت و راه اندازی یکی از بزرگترین طرح های شیلاتی استان با تولید 15 میلیون قطعه بچه ماهی و با صرف 50 میلیارد ریال تسهیلات بانکی دانست که زمینه ایجاد اشتغال 25 را به طور ثابت فراهم می کند.
وی، افتتاح فاز اول باغ سیب مهرشهر کرج شامل اجرای سیستم آبیاری تحت فشار، کاشت نهال مثمر پایه رویشی عنوان کرد و اظهار داشت: اجرای 12 طرح آبیاری تحت فشار در سطح 224 هکتار با اعتباری معادل 19 میلیارد ریال و اشتغالزایی 22 نفر از دیگر این طرح ها است که با اجرای این طرح سطح شبکه های آبیاری تحت فشار استان به حدود 12 هزار و 450 هکتار افزایش می یابد.
موسوی اضافه کرد: بهره برداری از مرغداری گوشتی، گلخانه تولید مکانیزه نشاء و همچنین شروع عملیات اجرایی بزرگترین باغ گردوی استان به وسعت 706 هکتار، تکمیل ایستگاه پمپاژ پساب فاضلاب تعاونی تولیدی ماهدشت، اولین نمایشگاه دائمی نهاده ها و ماشین آلات کشاورزی و توسعه کارخانه داروسازی فارمازند و سیلوی 30 هزار تنی غلات از دیگر این طرح ها است.
وی گفت: فردا آیین متمرکز بهره برداری از این طرح ها در بهره برداری از سردخانه 15 هزار تنی در زمینی به وسعت 4 هکتار با سرمایه گذاری 170 میلیارد ریال در منطقه محمدشهر کرج با حضور وزیر جهاد کشاورزی انجام می شود.

ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید