10 خودرویی که قدرتمندترین مردان جهان راندند (+عکس) | اتاق خبر
کد خبر: 381782
تاریخ انتشار: 2 آذر 1395 - 21:44
این خودروها برای حمل قدرتمندترین زنان و مردان جهان ساخته شده‌اند و بدون ارائه کلامی سفیر کشورهایشان معرفی می‌شوند. از شیک‌ترین تا عجیب ترین‌ها در این فهرست دیده می‌شوند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از "چیت‌شیت"،با این وجود بسیاری از این خودروها نمادهای بصری زیادی را از کشورهای سازنده و مصرف کننده به جهان ارسال می کنند. این خودروها برای حمل قدرتمندترین زنان و مردان جهان ساخته شده‌اند و بدون ارائه کلامی سفیر کشورهایشان معرفی می‌شوند. از شیک‌ترین تا عجیب ترین‌ها در این فهرست دیده می‌شوند.

مرسدس بنز 600، 1963- 1981

10 خودرویی که قدرتمندترین مردان جهان راندند

برای دهه‌های متوالی مرسدس بنز 600 بهترین خودرو برای روسای جمهور، بود. این خودرو در مدل های سدان، لیموزین‌های کشیده و خودروهای کوچک با سقف تاشو در عقب دیده شد.

این خودروها به موتور 6.3 لیتری V8، سامانه هیدرولیک پیچیده و کنترل کننده‌های بی‌صدا مجهز شدند. از طرف دیگر سامانه ضد گلوله این خودرو بسیار ویژه بودند. این خودرو که 2 هزار و 677 دستگاه از آن تولید شد یکی از گرانترین اتومبیل های زمان خود بود. 70 دستگاه از این خودرو به صورت خاص برای سران جهان ارسال شد که یکی از قدرتمندترین آنها پاپ پل ششم در سال 1965 بود.

هونگ‌کی L5

10 خودرویی که قدرتمندترین مردان جهان راندند

باور کنید یا نه، هونگ‌کی L5 یک برند جدید خودرویی است. این خودرو دقیقا شبیه مدل اصلی L5 از سال 1958 ساخته شده است. خودرویی که انتخاب اصلی "مائو" بود. حزب کمونیست چین در آن سال‌ها این خودرو را برای بازدیدهای دولتی انتخاب کرد. موتور 6 لیتری V12 این خودروی 5 متر و 48 سانتی‌متری 400 اسب بخار قدرت دارد.

لانچیا ثسیس 2002- 2009

10 خودرویی که قدرتمندترین مردان جهان راندند

لانچیا برای به دست آوردن اعتبار متزلزلش مدل ثسیس را تولید  و تا چند سال پس از آن موفق عمل کرد. این سدان سایز متوسط با ظاهر آوانگارد و فضای لوکس داخلی خیلی زود به مرکز توجهات تبدیل شد.

دولت ایتالیا تعداد زیادی از این خودرو را در طراحی و مدل‌های مختلف خریداری کرد. برای سال ها ثسیس یکی از منحصر به فردترین خودروهای دولتی جهان به شمار می‌آمد.

زیل 41047

10 خودرویی که قدرتمندترین مردان جهان راندند

لیموزین زیل نگاهی نادر به توانمندی دولت اتحاد جهاهیر شوروی بود. در طول سال ها، دولت شوروی ارتقاءهای کمی را روی این خودرو انجام داد.

در نهایت مدل 41047 کمی به روزتر از مدل های 1950 این خودرو بود. این خودرو بین سال‌های 1985 تا 2002 بدون تغییر آنچنانی و در شمار زیاد ساخته شد.

لینکلن کانتیننتال 1970 کره شمالی

10 خودرویی که قدرتمندترین مردان جهان راندند

نگاهی اجمالی به مراسم تشییع جنازه کیم جانگ دوم در سال 2011 در فضای بسته و مرموز کره شمالی، جامعه غربی را با یک مدل لینکلن قدیمی بهت زده کرد. چگونگی ساخت این خودرو در کره شمالی تعجب برانگیز بود اما تصور می شود این خودرو در دهه 1970 توسط یک نمایندگی ژاپنی به این کشور قاچاق شده است.

تویوتا سنتری

10 خودرویی که قدرتمندترین مردان جهان راندند

تویوتا خودروی عجیبی است. معمولا ارتقاءهای زیادی روی آن صورت نمی‌گیرد و مدل سنتری در سال 1997 دچار تغییرات مکانیکی شده و موتور قدرتمندتری به ساختار آن اضافه شده است. این خودرو در رویدادهای رسمی توسط نخست‌وزیر، اعضای بلندمرتبه دولت، اعضای خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد .

لیموزین کانتینتال لینکلن 1961

10 خودرویی که قدرتمندترین مردان جهان راندند

این خودرو پیشتر با ترور کندی در آمریکا شناخته شد اما پیش از آن نماد مدرنیته آمریکا بود. کندی از فورد خواسته بود تا خودرویی برای ریاست جمهوری کاخ سفید طراحی کند تا از شر خودروهای مدل 1940 این کاخ خلاص شود. نتیجه آن لینکلن کانتینتال بود که در سال 1961 به کاخ سفید فرستاده شد. پس از مرگ کندی خودرو بازسازی شد و تا سال 1977 خدمت کرد. در حال حاضر این خودرو در موزه هنری فورد در دیربورن میشیگان قرار دارد.

رولز رویس فانتوم IV

10 خودرویی که قدرتمندترین مردان جهان راندند

این خودرو در اسپانیا و انگلستان به عنوان خودروی رسمی مقامات دولتی استفاده می‌شود و هر کسی توان خرید آن را ندارد. تنها 18 دستگاه از این خودرو ساخته شده و رولزرویس آن را مخصوص سران دولت‌ها طراحی کرده است.

 

کادیلاک یک 2009

10 خودرویی که قدرتمندترین مردان جهان راندند

لیموزین رئیس جمهوری آمریکا در قالب یک سدان لوکس که روی پلت‌فرم پیک آپ ساخته شده است. کاملا ضد زره است و در مقابل حملات راکتی مقاومت می‌کند. احتمالا امن‌ترین خودروی مدرن جهان است. مدل‌های ارتقاء یافته این خودرو در سال 2017 جایگزین قدیمی‌ها می‌شوند.

94105

منبع: عصرایران

نظرات
ADS
ADS
پربازدید