Performancing Metrics

انتقاد اردوغان از دیکتاتور خواندن ترامپ | اتاق خبر
کد خبر: 382026
تاریخ انتشار: 4 آذر 1395 - 05:06
رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه کسانی را که دونالد ترامپ را یک دیکتاتور می‌خوانند، محکوم کرده و گفت: بسیاری در آمریکا و اروپا به دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا تنها به خاطر اینکه کاندیدای مورد علاقه آنها نیست دیکتاتور می‌گویند.

اردوغان

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه چهارشنبه در سخنرانی در نشست سازمان همکاری اسلامی گفت: معترضان مخالف ترامپ در کشورهای غربی به دموکراسی و نتیجه انتخابات آمریکا احترام نمی‌گذارند.

وی ادامه داد: کسانی در آمریکا شروع به دیکتاتور خواندن ترامپ کرده‌اند؛ در چندین کشور اروپایی مخالفان او به خیابان‌ها آمدند و شروع به گفتن دیکتاتور به او کردند چرا شما به نتیجه صندوق‌های رای احترام نمی‌گذارید.

رئیس جمهور ترکیه گفت: هر رهبری که به منافع غربی‌ها خدمت نکند برچسب دیکتاتور را می گیرد.

او اظهار داشت: اگر می‌بینید که آنها به کسی دیکتاتور می‌گویند شما باید عکس آن را فکر کنید و مطمئن باشید که او شخص خوبی است.

وی در ادامه اظهارات امروزش طرح اخیر پارلمان اروپا برای رای گیری درباره متوقف کردن مذاکرات مربوط به عضویت ترکیه در این اتحادیه را فاقد هرگونه ارزش برای کشورش خواند.

قرار است قانونگذاران اتحادیه اروپا یک رای گیری غیر الزام‌آور طی چند روز آینده درباره متوقف کردن مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا در اعتراض به سرکوب صورت گرفته در این کشور بعد از کودتای نافرجام ژوئیه برگزار کند.

رئیس جمهور ترکیه در سخنرانی در نشست تجاری و اقتصادی سالانه سازمان همکاری اسلامی در شهر استانبول گفت: بگذارید از همین ابتدا بگویم که نتیجه این رای گیری هرچه که باشد، از نظر ما فاقد هرگونه ارزش خواهد بود.

وی افزود: قرار نیست یکسری قانونگذار اروپایی با بالا و پایین آوردن دستانشان جلوی مبارزه ترکیه برای ثبات و آینده‌اش را بگیرند. این ملت در زمان کودتای نافرجام نشان داد که تنها دوست دوران خوشی نیستند و برای حقوق و آزادی‌ها و شرافتش جانش را به خطر می‌اندازد.

او همچنین از کشورهای سازمان همکاری اسلامی خواست تا در مقابل غرب جایی که به گفته او مسلمانان با استانداردهای دوگانه، تعصب و انزجار روبرو شده و مورد حمله قرار می‌گیرند، بایستند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید