انگلیس فرماندهی نیروی دریایی آمریکا در خلیج فارس را تحویل گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 382455
تاریخ انتشار: 7 آذر 1395 - 11:02
برای نخستین بار؛
فرمانده یگان دریایی سلطنتی انگلیس برای نخستین بار مقر فرماندهی نیروی وابسته به یگان دریایی آمریکا در خلیج فارس را تحویل گرفت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، آندرو بورنز، یکی از فرماندهان یگان دریایی انگلیس فرماندهی تیم "تاسک فورس۵۰" وابسته به یگان دریایی آمریکا در خلیج فارس را تحویل گرفت و به این ترتیب مسئول فرماندهی کشتی جنگی و ناو هلیکوپتر بر "اوشن" ساخت انگلیس و هشت کشتی و ناو دیگر شد. این نخستین باری است که انگلیس اداره یک نیروی وابسته به یگان دریایی انگلیس در خلیج فارس را برعهده می‌گیرد.

ناو هلیکوپتر بر اوشن بیش از آنکه بر حملات علیه داعش متمرکز شود، بر امنیت تحرکات در تنگه هرمز، باب المندب و کانال سوئز متمرکز خواهد شد.

آندرو بورنز در این باره گفت: ما حضور دائمی در این منطقه داریم و حضور ما در حفظ ثبات و امنیت دریانوردی نقش داشته است.

جیمز مالوی، فرمانده یکی از تیم‌های جنگی در ناو هواپیمابر یواس‌اس "دوایت آیزنهاور" گفت: این اقدام یک سرمایه‌گذاری جدید در آینده منطقه است.

وی گفت: ناو هلی‌کوپتر بر اوشن اداره عملیات امنیتی از جمله حملات علیه داعش را برای نخستین بار در خلیج فارس برعهده گرفته و با هماهنگی ائتلاف ضد داعش حملات خود را انجام خواهد داد.

اوشن عملیات در منطقه را با هماهنگی دیگر کشتی‌های جنگی برای دست‌کم دو ماه انجام خواهد داد.

ناوشکن انگلیسی هرگز در عملیات‌های شرکت نخواهد کرد اما میزبانی مرکز فرماندهی هفت کشتی و ناو در خلیج فارس از جمله گروه رزمی ناوهای هواپیمابر آمریکایی و فرانسوی را برعهده خواهد داشت که عملیات آن حدود ۲/۵ میلیون مایل دریایی را پوشش خواهد داد.

طول این ناو انگلیسی دو سوم ناو هواپیمابر آمریکایی آیزنهاور می‌رسد که ۴۴ جنگنده از نوع اف ۱۸ را حمل کرده و در شلیک ۱۰۰۰ خمپاره در مواضع داعش مشارکت کرده است.

این ناو انگلیسی تنها یک هلی‌کوپتر حمل می‌کند و قرار است ظرف چند روز آینده هلی‌کوپتر دیگری به آن ملحق شود.

مالوی گفت که وی از ژوئن گذشته نظارت بر بیش از ۱۶۰۰ حمله علیه داعش را برعهده داشته است. یکی از مسئولان دیگر ناو آیزنهاور نیز اعلام کرد که این ناو در تاریخ ۲۸ ژوئن تا ۲۴ نوامبر ۱۷۹۰ حمله را انجام داده است.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید