دولت تونس هیات‌های امنیتی به سوریه می‌فرستد | اتاق خبر
کد خبر: 386121
تاریخ انتشار: 11 دی 1395 - 21:45
نخست‌وزیر تونس امروز (شنبه) اعلام کرد که کشورش هیات‌های امنیتی به مناطق درگیر در خارج از تونس خواهد فرستاد تا آنها تحقیقاتی را پیرامون تعداد تونسی‌هایی که در صف داعش و دیگر گروه‌های تروریستی می‌جنگند، به عمل آورند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، یوسف الشاهد، نخست‌وزیر تونس در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آلمان در خصوص تونسی‌هایی که در مناطق درگیر در جهان می‌جنگند، گفت که دولت وی هیات‌های امنیتی را به سوریه، عراق، ترکیه و یمن خواهد فرستاد تا تحقیقاتی را درخصوص تعداد تونسی‌ها در این کشورها به عمل آورند و به تبادل اطلاعات با مسئولان این کشورها بپردازند.

وی افزود: ما فهرست‌های رسمی در خصوص این تونسی‌ها که در خارج از کشور می‌جنگند داریم اما تعدادی از آنها کشته شدند و برخی دیگر در حبس به سر می‌برند. ما می‌خواهیم تعداد دقیق آنها را مشخص کنیم.

خبرگزاری آلمان گزارش داده بود که تعداد نیروهای تونسی در خارج از کشور احتمالا از مرز 2900 تن می‌گذرد که بیشتر آنها در سوریه هستند و از بین آنها 400 تن در درگیری‌های شهر سرت لیبی شرکت داشتند و بیشتر آنها در آنجا کشته شدند.

نخست وزیر تونس گفت: هیچ توافق یا تمهیدات محرمانه یا علنی برای بازگشت تروریست‌ها وجود ندارد. اگر آنها بازگردند بازداشت شده و در چارچوب قضایی تحت تعقیب قرار می‌گیرند.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید