وزارت نیرو مکلف به افزایش توان تولیدی برق تا ۲۵ هزار مگاوات شد | اتاق خبر
کد خبر: 386142
تاریخ انتشار: 12 دی 1395 - 16:16
با رأی مجلس؛
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به جزئیات لایحه برنامه ششم مصوب کردند وزارت نیرو نسبت به افزایش توان تولید برق تا ۲۵ هزار مگاوات از طریق سرمایه گذاری داخلی و خارجی اقدام کند.
صحن مجلس

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مجلس شورای اسلامی در جزئیات لایحه برنامه ششم مصوب کرد که وزارت نیرو مکلف است در طول برنامه نسبت به افزایش توان تولیدی برق تا بیست و پنج هزار(۰۰۰. ۲۵) مگاوات از طریق سرمایه گذاری بخشهای عمومی، تعاونی وخصوصی اعم از داخلی و خارجی و یا منابع داخلی شرکتهای تابعه و یا به صورت روشهای متداول سرمایه‌گذاری از جمله ساخت، بهره برداری و تصرف(BOO) و ساخت، بهره برداری و انتقال (BOT) اقدام نماید و خرید تضمینی برق بر اساس نرخ تعیین شده توسط شورای اقتصاد خواهد بود.

همچنین دولت مکلف شد به منظور افزایش خدمات سوخت رسانی به کشتی ها (بانکرینگ) و خدمات جانبی آن در خلیج فارس و دریای عمان ضمن انجام حمایت های لازم از بخش غیردولتی در خرید شناور مخصوص، قیمت گذاری فرآورده، شرایط، تسهیلات، مشوق ها و صدور مجوزهای مورد نیاز برای توسعه صنعت سوخت رسانی به کشتی ها را بنحوی انجام دهد که ضمن رشد حداقل ۱۰% سالانه، سهم کشور از بازار سوخت رسانی به کشتی‌ها در منطقه خلیج فارس و دریای عمان در پایان برنامه حداقل به ۵۰% برسد.

همچنین در مصوبه دیگری دولت مکلف شد از طریق سازمان انرژی اتمی ایران در راستای ارتقای آگاهی ها و پذیرش اجتماعی و مشارکت افزایی در دستیابی به توسعه پایدار برق هسته ای و ایفای مسئولیت های اجتماعی خود اقدامات لازم را با اولویت مناطق دارای ساختگاه هسته ای به عمل آورد.

بر اساس تبصره ذیل این بند آئین نامه اجرایی مربوطه به پیشنهاد سازمان انرژی اتمی ایران به تصویب هیات وزیران می‌رسد.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید