آخرین تقلای اوباما برای تعطیلی گوانتانامو؛ ۴ زندانی دیگر به عربستان منتقل می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 386304
تاریخ انتشار: 16 دی 1395 - 11:18
مسئولان آمریکایی اعلام کردند که به زودی چهار زندانی دیگر را از زندان گوانتانامو به عربستان منتقل می‌کنند؛ اقدامی که آخرین تلاش دولت اوباما برای کاهش تعداد زندانیان در این بازداشتگاه بدنام ایالات متحده محسوب می‌شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، یک مسئول بلندپایه آمریکایی شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که این چهار زندانی ظرف ۲۴ ساعت به عربستان فرستاده می‌شوند، او اما اشاره‌ای به تابعیت و یا نام این افراد نکرده است.

دولت باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا با وعده تعطیلی زندان گوانتانامو روی کار آمد و اوباما در این مدت تلاش بسیاری کرد تا با وجود مخالفت‌های داخلی بتواند برخی از وعده‌های خود را محقق سازد و زندان را تعطیل کند.

با آزادی این چهار زندانی تعداد زندانیان باقی مانده در گوانتانامو به نزدیک ۴۰ زندانی خواهد رسید و عملا شکستی برای اوباما محسوب می‌شود که در ۸ سال ریاست جمهوری خود نتوانست این زندان را آنگونه که قول داده بود تعطیل کند.

آزادی زندانیان از گوانتنامو از مواردی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب امریکا از منتقدان سرسخت آن محسوب می‌شود. او پیشتر گفته بود که با روی کار آمدن به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده این زندان را همچنان باز نگه خواهد داشت و «اشرار" را به دیگر نقاط جهان نخواهد فرستاد.

ترامپ هفته گذشته نیز در توییتر خود نوشت: نباید شخص دیگری از گوانتانامو آزاد شود. آنها افرادی با درجه خطرناکی بسیار بالا هستند و نباید به آنها اجازه داده شود که بار دیگر به صحنه نبرد باز گردند.

طبق تفاهم نامه آمریکا با چند کشور، زندانیان گوانتانامو از این زندان راهی کشورهای دیگری می‌شوند و در آنجا تحت نظارت دستگاه‌های امنیتی و بدون نگهداشتن در زندان زندگی خود را سپری می‌کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید