صادرات هشت میلیارد دلار کالای غیرنفتی از هرمزگان | اتاق خبر
کد خبر: 386924
تاریخ انتشار: 29 دی 1395 - 11:04
طی 9 ماه گذشته؛
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به سیاست دولت در افزایش صادرات و تحقق توسعه پایدار، از صادرات هشت میلیارد دلار کالای غیرنفتی از استان در 9 ماه گذشته به خارج از کشور خبر داد.
به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، خلیل قاسمی سه شنبه شب در نشست تخصصی خدمات بانک توسعه صادرات ایران با اشاره به ظرفیت های اقتصادی ویژه هرمزگان، اظهار داشت: این میزان صادرات غیرنفتی بیش از یک میلیارد دلار بیشتر از رقم هدف گذاری شده در مدت مذکور است.

وی بیان داشت: هرمزگان شهر تجاری و پایتخت اقتصادی کشور است که مسئولان باید نگاه ویژه ای به این استان داشته باشند.

قاسمی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های موجود در هرمزگان مقوله صادرات در این استان برای همه از اهمیت خاصی برخوردار است و امیدواریم با برگزاری نشست های تخصصی دستاوردهای خوبی برای رشد و توسعه صادرات غیرنفتی در استان داشته باشیم .

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید با تمام توان از توسعه صادرات غیرنفتی حمایت می کند، خاطرنشان کرد: یکی از سیاست های مهم کشور در رسیدن به توسعه پایدار ،اقتصاد پویا و بخصوص تحقق برنامه های اقتصاد مقاومتی در بخش توسعه صادرات غیر نفتی است.

تاسیسات و صنایع مهم و ظرفیت‌های خدادادی موجب شده هرمزگان به دروازه اقتصادی کشور شهرت یابد که از جمله آن ظرفیت حمل و نقل و ترانزیت با بهره‌گیری از چهار نوع شبکه حمل و نقلی است.

وجود بنادر شهید رجایی، باهنر، بندرلنگه و همچنین چهار فرودگاه بین‌المللی در هرمزگان، موجب شده این استان نیمی از ظرفیت‌های صادرات و واردات کشور را به خود اختصاص دهد.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید