چهارمین بانک بزرگ جهان شعب خود را تعطیل می کند | اتاق خبر
کد خبر: 387397
تاریخ انتشار: 8 بهمن 1395 - 11:40
پس لرزه برگزیت؛
بانک «اچ اس بی سی» بیش از ۱۰۰ شعبه دیگر خود را در سال جاری میلادی تعطیل می کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، بانک «اچ اس بی سی» که بعنوان چهارمین بانک بزرگ جهان محسوب می شود بار دیگر برنامه ای برای تعدیل نیرو و نیز کاهش شعب خود در بریتانیا اتخاذ کرده تا هزینه های خود را کاهش دهد.  

براین اساس قرار است این بانک بزرگ اروپایی در سال جاری میلادی ۱۱۷ شعبه خود را تعطیل و نیز ۳۸۰ نفر دیگر را هم تعدیل کند.

مقامات بانک  «اچ اس بی سی» همچنین اعلام کردند که علاوه بر این، تعداد ۲۰۰ نفر در حوزه فناوری اطلاعات که به هند، چین و لهستان انتقال داده اند را تعدیل نیرو خواهند کرد و علت آن را نیروی کار ارزانتر در کشورهای نام برده شده می دانند.

«دومینیک هوک» یکی از مقامات عالی رتبه «اچ اس بی سی»  گفت:« امروز برای صدها نفر از کارمندان این بانک روز تیره و تاریکی است و تعطیلی شعب «اچ اس بی سی» نه تنها به ضرر کارمندان این بانک است بلکه به وفاداری مشتریان «اچ اس بی سی»  آسیب وارد می کند.»

تعداد مشتریان این بانک بزرگ اروپایی طی ۵ سال گذشته ۴۰ درصد کاهش یافته و روند تعطیلی شعب این بانک بسیار سریع تر از سایر بانک های بزرگ بریتانیایی بوده است؛ طبق بررسی های انجام گرفته از سال ۲۰۱۵ میلادی به بعد تعداد ۳۲۱ شعبه  «اچ اس بی سی» تعطیل شده اند که این رقم در حدود یک چهارم کل شعب این بانک محسوب می شود.  

بر پایه این گزارش، تعداد شعب بانک «اچ اس بی سی» تا پایان سال جاری میلادی در سرتاسر بریتانیا ۶۲۵ واحد خواهد بود که این رقم در سال گذشته میلادی ۹۶۵ شعبه ثبت شده بود.  

البته به گفته تحلیل گران اقتصادی روند نزولی «اچ اس بی سی» به تصمیمات انگلیس مبنی بر خروج از اتحادیه اروپا باز می گردد که هر چند وقت یکبار صاحبان مشاغل بزرگ را وادار به تصمیماتی از این دست می کند.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید