شاخص بورس در میانه کانال ۷۶ هزار واحدی | اتاق خبر
کد خبر: 387950
تاریخ انتشار: 17 بهمن 1395 - 20:32
در معاملات دومین روز این هفته بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل ۲۰۹ واحد افت کرد و اکثر نمادها نیز شاهد شرایط کاهشی بودند. شاخص فرابورس ایران نیز امروز ۲.۵ واحد کاهش را تجربه کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز یکشنبه شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار ۲۰۹ واحد افت کرد و به رقم ۷۶ هزار و۶۱۶ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۸۶.۹ واحد پایین رفت و به رقم ۱۵ هزار و ۴۰۴ واحد رسید.

همچنین شاخص بازار آزاد شناور ۲۸۸ واحد افت کرد و رقم ۸۳ هزار و ۷۲۸ واحد را تجربه کرد و شاخص بازار اول نیز پس از ۱۶۶ واحد کاهش و به عدد ۵۴ هزار و ۱۲۵ واحدی رسید. شاخص بازار دوم نیز ۳۴۶ واحد کاهش یافت و رقم ۱۶۴ هزار و ۴۹۵ واحدی را تجربه کرد.

در معاملات امروز نماد سایپا با ۲۹ واحد تاثیر منفی در شاخص کل بیشترین نقش را در افت دماسنج بازار سرمایه داشت. پس از این نماد گسترش نفت و گاز پارسیان، ایران خودرو و معدنی و صنعتی گلگهر بیشترین نقش را در نوسانات کاهشی شاخص داشتند. در طرف مقابل نیز نماد بانک ملت با ۱۶ واحد تاثیر مثبت بیشترین نقش را در نوسانات صعودی شاخص گذاشت.

ارزش معاملات امروز به رقم ۲۰۵ میلیارد و ۵۶۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۹۶۸ میلیون و ۸۴۷ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۸۰ هزار و ۲۶۲ نوبت معامله بود.

امروز در گروه خودرو اکثر نمادها روند کاهشی را شاهد بودند در این گروه ۱۲۵ میلیون و ۵۴۹ هزار سهم به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد تومان در ۱۱ هزار و ۸۷۴ نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

در دومین روز معاملات بورس اوراق بهادار تهران در این هفته گروه دارویی برکت عرضه اولیه شد. این برای اولین‌بار بود که عرضه اولیه‌ای در بورس تهران توسط روش ثبت سفارش صورت می‌گیرد.

برای عرضه این سهم کف قیمت ۲۲۰ تومانی و سقف قیمت ۲۴۲ تومانی گذاشته شد. قیمتی که تعدادی از فعالان بازار سرمایه معتقد بودند بالاست و این سهم تا این حد ارزشمند نیست. اما در هر حال امروز این سهم در نهایت با قیمت پایانی ۲۴۰ تومان و یک ریال مواجه شد.

امروز در گروه بانک‌ها شاهد رشد در برخی از نمادها بودیم که از جمله آن به نماد بانک تجارت و بانک ملت که بعد از حدود شش ماه بازگشایی شدند اشاره کرد به‌طوری که در نماد بانک تجارت قیمت پایانی با ۰.۴۴ درصد مواجه شد و نماد بانک ملت با رشد ۱.۲ درصدی روبه‌رو شد. این در حالی است که این دو سهم در زمان بازگشایی‌شان حدود ۳۵ درصد کاهش در قیمت پایانی را تجربه کردند.

از جمله معاملات درون ‌گروهی امروز می‌توان به دادوستدهایی در نماد سرمایه‌گذاری سایپا، بیمه پارسیان، زامیاد و مارگارین اشاره کرد. برای نمونه در گروه سرمایه‌گذاری سایپا ۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار سهم به ارزش دو میلیارد و ۲۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تنها در یک معامله درون گروهی مورد دادوستد قرار گرفت.

آیفکس امروز ۲.۵ واحد افت کرد و به رقم ۷۳۶.۹ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران به عدد ۱۱۹ میلیارد و ۹۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲۰۳ میلیون و ۶۶۶ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۳۹ هزار و ۷۴ نوبت دادوستد بود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید