12 درصد حمل بار کشور از طریق شبکه ریلی انجام می شود | اتاق خبر
کد خبر: 388547
تاریخ انتشار: 28 بهمن 1395 - 10:41
معاون وزیر راه و شهرسازی:
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه حمل بار از طریق شبکه ریلی باید به 30 درصد افزایش یابد که این رقم در سال 1392 هشت و نیم درصد و هم اکنون 12

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، سعید محمدزاده شامگاه چهارشنبه در دیدار با جاسم جادری استاندار هرمزگان ، با بیان اینکه ورود بخش خصوصی به شبکه حمل و نقل ریلی بسیار مهم است، افزود: باید زمینه ای فراهم شود تا این بخش بتواند به خرید واگن باری و مسافربری اقدام کند.

وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا سرمایه گذاری در راه آهن برای بخش خصوصی جذاب شود تا شاهد رونق بیشتری در این بخش باشیم.

وی با اشاره به جایگاه مهم هرمزگان در تجارت کالا در کشور، اظهار داشت: سیاست گذاری هایی صورت گرفته تا بخش عمده ای از بار و کالایی که وارد بندرعباس می شود از طریق راه آهن به دیگر مناطق کشور حمل شود.

محمدزاده اضافه کرد: این اقدام مزیت های بسیاری از جمله صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش بار ترافیکی در جاده ها را به همراه خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت راه آهن در ادامه ایستگاه های راه آهن را از نقاط محرک توسعه در شهرها دانست و بیان داشت: در شهرهای بزرگ و مهم دنیا ایستگاه های راه آهن در منطقه ای مناسب در شهر احداث شده که ظرفیت های مناسبی در کنار آنها نیز ایجاد شده است.

محمد زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر ایستگاه راه آهن بندرعباس در فاصله ای دور نسبت به شهر و منطقه ساحلی شهر بندرعباس قرار دارد که در این راستا برنامه ای داریم تا یک ایستگاه راه آهن 'تی او دی' که تنها مخصوص پیاده و سوار شدن مسافر است در منطقه ای نزدیک به ساحل شهر بندرعباس احداث شود تا ظرفیت های مناسبی از جمله در زمینه گردشگری ایجاد کند و از مسئولان استان می خواهیم از این طرح حمایت کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید