Performancing Metrics

ایجاد مرکز کره شمالی در سازمان سیا | اتاق خبر
کد خبر: 393171
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1396 - 22:10
سازمان سیا از ایجاد مرکزی برای بررسی تهدیدهای هسته‌ای و موشک‌های بالستیک کره شمالی و اقدامات غیر قابل پیش بینی رهبر این کشور خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، ایجاد این مرکز با تمرکز ویژه بر تهدیدهای کره شمالی به سازمان سیا این امکان را می‌دهد که از منابع، توانمندی‌ها و اختیارات این سازمان برای مقابله با کره شمالی استفاده کند.

در بیانیه سازمان سیا آمده است: این مرکز جدید از افسران کارکشته در سراسر این آژانس دعوت به عمل آورده و آنها را در یک نهاد متمرکز جمع آوری کرده تا بتواند از تجربیات و خلاقیت‌ آنها برای بررسی تهدیدهای کره شمالی استفاده کند.

جان نیکسون، تحلیل گر ارشد سازمان سیا می گوید انتظار می‌رود این مرکز بتواند گزارش‌های ویژه از جامعه اطلاعاتی و دولت ترامپ را  مورد بررسی دقیق قرار داده و همچنین نظارتی 24 ساعته بر فعالیت‌های کره شمالی داشته باشد.

مایک پامپئو، مدیر سازمان سیا در بیانیه‌ای گفت: ایجاد این مرکز تلاش‌های سازمان را در برابر تهدید جدی کره شمالی که طی ماه‌های اخیر به دلیل آزمایش‌های هسته‌ای و موشکی این کشور و تقویت توانمندی‌های نظامی‌اش جدی شده، تقویت خواهد کرد.

وی افزود: ایجاد این مرکز نشانگر پویایی و هوشیاری سازمان سیا در برابر چالش‌های امنیت ملی است. ایجاد مرکز کره شمالی به ما این امکان را می‌دهد که تلاش‌های متمرکز هدفمندی داشته و علیه تهدیدهای جدی در برابر آمریکا و متحدانش از سوی کره شمالی جدی‌تر عمل کنیم.

در بیانیه سازمان سیا آمده است این دفتر جدید همکاری جدیدی با جامعه اطلاعاتی و تمامی نهادهای امنیت ملی آمریکا خواهد داشت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید