پوتین به اتهام علیه کشورش درباره مداخله در انتخابات آمریکا پاسخ داد | اتاق خبر
کد خبر: 394165
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1396 - 21:07
رئیس‌جمهور روسیه امروز (پنجشنبه) تاکید کرد، اجزای سیستم سپر موشکی آمریکا که در آلاسکا و کره‌ جنوبی ساخته می‌شوند چالشی برای مسکو محسوب می‌شوند که موظف است با تقویت نیروهای خود در این منطقه به این چالش‌ها واکنش نشان دهد.

رئیس‌جمهور روسیه امروز (پنجشنبه) تاکید کرد، اجزای سیستم سپر موشکی آمریکا که در آلاسکا و کره‌ جنوبی ساخته می‌شوند چالشی برای مسکو محسوب می‌شوند که موظف است با تقویت نیروهای خود در این منطقه به این چالش‌ها واکنش نشان دهد. وی همچنین به اتهام علیه کشورش درباره مداخله در انتخابات آمریکا پاسخ داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا،‌ ولادیمیر پوتین،‌ رئیس‌جمهور روسیه در حاشیه یک نشست اقتصادی در سن‌پترزبورگ به خبرنگاران گفت: هنگامی که دیگر کشورها توانایی‌های نظامی خود را در مرز روسیه با اروپا و خاور دور تقویت می‌کنند مسکو نمی‌تواند بی‌تفاوت بماند و تنها نظاره‌گر باشد.

پوتین بدون اشاره به نام کشوری گفت: روسیه با تلاش‌هایی برای لطمه زدن به منافع قانونی‌اش مواجه شده است اما محدودیت‌های اقتصادی علیه روسیه هیچ تاثیری نخواهد داشت. زورآزمایی‌های کنونی در روابط کاهش خواهد یافت چراکه دیگر کشورها متوجه خواهند شد که این اقدام بی‌نتیجه و مضر است.

در همین حال پوتین تاکید کرد: کشور روسیه هرگز در حملات سایبری و هک کردن دست نداشته است. برخی هکرهای وطن پرست مستقل ممکن است در بحبوحه روابط خدشه دار شده کنونی میان روسیه و غرب دست به چنین حملاتی زده باشند.

اما وی تاکید کرد که روسیه در حملات هکری و سایبری در سطح دولتی دست نداشته است.

پوتین گفت: هیچ هکری نمی‌تواند کمپین‌های انتخاباتی در کشورهای اروپایی، آسیایی یا آمریکایی را تحت تاثیر قرار دهد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید