فاینانس هواپیماهای خریداری شده ازسوی هواپیماسازها پیگیری می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 403611
تاریخ انتشار: 26 آذر 1396 - 16:46
موافقت با تاسیس ۱۰ ایرلاین جدید
رییس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: همان طور که در قراردادهای ابتدایی با سه شرکت هواپیماساز بوئینگ، ایرباس و ATR قید شده، این شرکت‌ها فاینانس تعدادی از هواپیماها را اجرایی می‌کنند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علی عابدزاده در نشست خبری با بیان این مطلب، گفت: صنعت حمل و نقل ایران با وجود تمام محدودیت‌های موجود به حرکت خود ادامه داده و مسائلی که درباره ورود هواپیماهای جدید به ایران مطرح می‌شود قابلیت مدیریت خواهد داشت و ما طبق قرارداد این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

به گفته وی، ایران انتظار دارد تا پایان سال جاری شمسی هشت هواپیمای جدید دیگر نیز به ناوگان کشور اضافه شود.

عابدزاده با بیان این‌که سازمان هواپیمایی نظارت خود را در فعالیت شرکت‌های هواپیمایی ادامه داده، توضیح داد: ما در طول این مدت از یک سو افزایش سرمایه شرکت‌های هواپیمایی را پیگیری کرده‌ایم و از سوی دیگر با ابلاغ دستورالعمل حقوق مسافر سطح خدمات را بهبود بخشیده‌ایم این در حالی است که در سال قبل تعداد مسافران خطوط هوایی ایران ۱۹ درصد رشد داشته است.

رییس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: البته این تمام ظرفیت ما نیست و باید با استفاده از بهترین شرایط اوضاع را برای بهبود شاخص‌های کیفی صنعت هوایی بهبود بخشید. این در حالی است که ترامپ از زمان ورود به کاخ سفید و حتی پیش از آن تلاش زیادی برای توقف فروش هواپیما به ایران داشت، اما تاکنون نه تنها این اتفاق نیفتاده که حتی مذاکرات ما ادامه داشته و هفته قبل نیز نمایندگان بوئینگ در ایران حضور یافتند.

وی درباره آخرین وضعیت تاسیس شرکت‌های هواپیمایی‌ جدید در ایران نیز اظهار کرد: سازمان هواپیمایی موافقت اصولی خود را برای تاسیس ۱۰ ایرلاین جدید اعلام کرده است و امیدواریم دو شرکت از این ایرلاین‌ها فعالیت خود را تا پایان سال آغاز کنند. تمام این ایرلاین‌های جدید کفایت سرمایه لازم برای ورود به عرصه هوایی را به دست آوردند و دیگر ایرلاین‌ها نیز در این راستا اقدامات قابل توجهی داشته‌اند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید