Performancing Metrics

شرکت راه‌آهن آلمان از قطع همکاری با ایران خبر داد | اتاق خبر
کد خبر: 414783
تاریخ انتشار: 26 مرداد 1397 - 14:58
شرکت راه‌آهن آلمان با توجه به تحریم‌های آمریکا اعلام کرده که به همکاری با ایران ادامه نخواهد داد. این شرکت در حال حاضر دو پروژه را در ایران پیش می‌برد که هر دو پروژه حداکثر در ماه سپتامبر متوقف خواهند شد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، شرکت راه‌آهن آلمان (Deutsche Bahn) اعلام کرده، به دلیل "مشکلات بانکی" ناشی از تحریم‌های آمریکا علیه ایران نمی‌تواند به همکاری با جمهوری اسلامی ادامه دهد.

دویچه وله فارسی به نقل از رویترز اعلام کرد، سخنگوی این شرکت روز پنج‌شنبه گفته است، این شرکت در حال حاضر با شرکت تابعه خود در زمینه مهندسی و مشاوره در دو پروژه در ایران فعال است. اما هر دوی این پروژه‌ها در ماه اوت یا حداکثر در ماه سپتامبر ۲۰۱۸ پایان خواهند یافت.

وی "تغییر مقررات بانکی" برخاسته از تحریم‌های آمریکا علیه ایران را علت این تصمیم خواند. سخنگوی شرکت راه‌آهن آلمان یادآور شد که بسیاری از بانک‌های بین‌المللی در چنین شرایطی حاضر به نقل و انتقال‌های مالی بزرگ در رابطه با ایران نیستند و این مسئله معامله با ایران را برای این شرکت دشوار ساخته است.

این خبر ابتدا در هفته‌نامه اقتصادی آلمانی "ویرت‌شافتس‌ووخه" گزارش شده بود.

شرکت راه‌آهن آلمان (DB) برای اولین پروژه خود در ماه مه سال ۲۰۱۷ یک تفاهم‌نامه همکاری با شرکت راه‌آهن "بنیاد شرقی" ایران امضا کرده بود. رسانه‌های ایران نیز در آن زمان خبر دادند که این تفاهم‌نامه در جهت "بهبود کیفیت خدمات ارائه‌شده به مسافران" و "ارتقای خدمات ریلی" امضا شده است.

محور دومین پروژه نیز همکاری‌های مشورتی با شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران (RAI) بود.

رویترز می‌نویسد، پیش از شرکت راه‌آهن آلمان شرکت‌های خودروسازی دایملر و دور (Dürr)  آلمان نیز از پایان فعالیت در ایران خبر داده بودند.

بعد از شروع مجدد تحریم‌های آمریکا علیه ایران شرکت‌های اروپایی با مشکلات زیادی برای ادامه فعالیت در ایران روبرو شدند. اتحادیه اروپا در حال حاضر در تلاش است تا در برابر پیامدهای حاصل از تحریم‌های آمریکا از این شرکت‌ها که دست به فعالیت درون ایران زده‌اند حفاظت کند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید