Performancing Metrics

ارزش مبادلات روزانه فرابورس به بیش از ۳۵۰۰میلیارد ریال رسید | اتاق خبر
کد خبر: 421033
تاریخ انتشار: 12 دی 1397 - 22:06
در آخرین روز کاری هفته؛
آخرین روز کاری هفته دوم دی‌ماه در فرابورس با تغییر مالکیت ۷۵۶ میلیون ورقه بهادار به ارزش بیش از ۳هزار و ۵۵۸میلیارد ریال به پایان رسید که از رشد حجم و ارزش مبادلات نسبت به روز قبل حکایت دارد.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، امروز چهارشنبه ۱۲ دی‌ماه بازارهای اول و دوم فرابورس میزبان تغییر مالکیت ۳۵۸ میلیون سهم به ارزش بیش از یک هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال بودند.

ادامه مبادلات سهام در بازار پایه نیز به نقل‌وانتقال بیش از ۴۴۶ میلیون سهم در تابلوهای الف، ب و ج این بازار انجامید که ارزش این معامله‌ها به ۹۷۷ میلیارد ریال رسید.

نگاهی به جدول افزایش و کاهش قیمت نمادهای فرابورسی حاکی از آن است که نمادهای «بپاس» و «غفارس» به ترتیب از گروه‌های بیمه و صندوق بازنشستگی به‌جز تامین اجتماعی و محصولات غذایی و آشامیدنی به جز قند و شکر، بیشترین رشد قیمت و در سمت مقابل نماد ذوب بیشترین افت قیمت را تجربه کرده است.

نماد ذوب در عین حال بیشترین تاثیر را در افت ۷ واحدی آیفکس در روز جاری بر جای گذاشت و با وجود حمایت ۵ واحدی از جانب نمادهای «دماوند» و «ارفع» از شاخص کل فرابورس، این نماگر نسبت به روز گذشته کاهش یافت و در ارتفاع ۱۸۷۵ قرار گرفت.

امروز ۵ درصد از سهام غیرمدیریتی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه در نماد معاملاتی «سپرده ۴» به صورت بلوکی معامله شد.

همچنین شنبه هفته آتی ۳۲ درصد از سهام مدیریتی غیرکنترلی شرکت پخش البرز با قیمت پایه کل ۸۷۰ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال از طریق بازار دوم فرابورس ایران، عرضه می‌شود.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید