Performancing Metrics

تمهیدات راه آهن برای ارائه خدمات به مناطق سیل زده خوزستان | اتاق خبر
کد خبر: 425180
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1398 - 18:12
مدیرعامل راه آهن از تمهیدات این مجموعه برای سرویس دهی به مسافران خط جنوب و همچنین امدادرسانی به سیل زدگان گفت.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سعید رسولی اظهار کرد: با توجه به اهمیت امدادرسانی به سیل زدگان خوزستان و لرستان، جلسات متعددی در مجموعه راه آهن برگزار و تصمیمات لازم اتخاذ شده است. با توجه به اینکه چهار قطار در اندیمشک وجود دارد، تصمیم بر این شد که امروز، سه قطار به مقصد تهران و یک قطار به مقصد مشهد مقدس حرکت کنند.

وی افزود: با توجه به اینکه در آخرین روز تعطیلات هستیم و بسیاری از مسافران قصد بازگشت به شهر خود را دارند و از آنجایی که تهیه بلیت هواپیما برای مسافران دشوار است، این چهار قطار امروز مسافران را از خوزستان و لرستان به سمت تهران و مشهد خواهند برد. همچنین به مسافرانی که امروز بلیت داشته‌اند پیامک ارسال شده است و در صورتی که به صورت زمینی به اندیمشک بیایند و از آنجا سوار قطار شوند، ۵۰ درصد هزینه بلیت به آنها مسترد می‌شود و در صورتی که سفر خود را کنسل کنند نیز همه هزینه بلیت به آنها مسترد می‌شود.

رسولی تصریح کرد: قطار امداد، حاوی محموله‌های ارسالی از تهران نیز ساعتی پیش در تهران بارگیری و به سمت خوزستان و لرستان حرکت کرد. این قطار محموله‌هایی را به لرستان، تله زنگ، تنگ پنج و تنگ هفت می‌رساند. بنا بر این است که کار امدادرسانی و ارسال محموله‌های کمکی، تا عادی شدن شرایط از سوی راه آهن ادامه یابد.

مدیرعامل راه آهن خاطرنشان کرد: با توجه به سیلاب خوزستان و لرستان و ضرورت نظارت بر وضعیت این مسیر، امروز در حال بازدید از خط هستیم و هم اکنون نیز در نزدیکی بام دژ و نقطه‌ای که انسداد اتفاق افتاده هستیم و عملیات بازسازی خط در حال انجام است.

وی افزود: در حال حاضر مسیر خط آهن تهران - جنوب تا بعد از اندیمشک و تا نزدیکی بام دژ باز است و در این نقطه به دلیل سیلاب، مسیر مسدود شده است. صبح امروز جلسه هماهنگی با مدیرعامل آب و برق خوزستان برگزار شد و در جریان وضعیت سدها و طغیان رودخانه‌های استان قرار گرفتیم. عملیات بازسازی خط در حال انجام است، با این وجود بازسازی کامل خط به وضعیت رودخانه‌ها و شرایط جوی بستگی دارد و همکاران راه آهن تمام تلاش خود را برای تسریع در بازسازی خط انجام می‌دهند.

رسولی گفت: در ادامه بازدید امروز، از راه آهن اندیمشک و لرستان بازدید خواهیم کرد.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید