Performancing Metrics

نیازمندی بالای کشور به مؤسسات تحقیقات تولید واکسن | اتاق خبر
کد خبر: 426477
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1398 - 09:58
رئیس سازمان نظام دامپزشکی مطرح کرد؛
رئیس سازمان نظام دامپزشکی گفت: تحقیقات واکسن در ایران بسیار ضعیف است.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمد رضا صفری با اشاره به اینکه برنامه امسال سازمان جهانی "بهداشت دام" و شعار روز جهانی دامپزشکی "ارزش واکسیناسیون" است، تصریح کرد: تحقیقاتی اندکی هم که در کشور صورت می‌پذیرد توسط مؤسسه رازی است، نیاز به مؤسسه‌های تحقیقاتی فراوان داریم تا روی بیماری‌ها مطالعه داشته و واکسن‌های مناسب با آن تولید کنیم.

وی با بیان اینکه ارزش واکسیناسیون نیاز به توجه و پرداخت بیشتری در کشور دارد، خاطرنشان کرد: تحقیقات تولید واکسن از انجام واکسیناسیون مهم‌تر است؛ واکسیناسیون زمانی مفید خواهد بود که تحقیقات واکسن مبتنی بر بیماری‌هایی که در مناطق خودنمایی می‌کند صورت گرفته باشد.

رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با بیان اینکه باید شیوه‌های درست واکسیناسیون را آموزش دهیم، تاکید کرد: در این زمینه نیز دچار ضعف هستیم که باید تلاش کنیم تا خلاءهای موجود جبران شود.

وی، واکسیناسیون را از سخت‌ترین بخش حرفه دامپزشکی برشمرد و اظهار کرد: متأسفانه دامپزشکان از مزایای سختی و زیان آور حرفه خود محروم هستند؛ دولت اکثر اقشار جامعه را به سمت بیمه‌های تأمین اجتماعی سوق داده است اما دامپزشکان از این مزیت بی بهره اند.

صفری تاکید کرد: اگر قرار است به ارزش واکسیناسیون توجه داشته باشیم باید به ارزش ارکان آن نیز توجه کنیم.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید