Performancing Metrics

پذیره‌نویسی حضوری صندوق‌های سرمایه‌گذاری | اتاق خبر
کد خبر: 441967
تاریخ انتشار: 14 اردیبهشت 1399 - 11:23
برای افراد فاقد کد بورسی انجام می شود
پذیره نویسی حضوری صندوق های سرمایه گذاری (ETF) ا امروز در شعب بانک عامل بخش مسکن برای کسانی که کد بورسی ندارند نجام می شود.

 

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بانک عامل بخش مسکن، وزارت اقتصاد طی اطلاعیه‌ای فراخوان واگذاری واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) «واسطه‌گری مالی یکم» را منتشر کرد.

وزارت امور اقتصادی و دارایی از طریق این واگذاری، به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران، باقیمانده سهام خود در بانک‌های ملت، تجارت و صادرات ایران و بیمه‌های البرز و اتکایی امین را واگذار خواهد کرد.

در همین راستا ویژگی بارز این واگذاری، بهره‌مندی همه ایرانیان علاقمند به سرمایه‌گذاری در این امر از تخفیف ۲۰ درصدی است.

سقف سرمایه‌گذاری هر شخص حقیقی (هر کد ملی)، بیست میلیون ریال (دو میلیون تومان) تعیین شده است. پذیره‌نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان‌پذیر است و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد.

نحوه نام نویسی صندوق‌های سرمایه گذاری در بانک مسکن

پذیره‌نویسی واحدهای این صندوق برای اشخاص دارای کد معاملاتی (کد بورسی) از طریق کارگزاری‌های بورس و سامانه‌های آنلاین معاملاتی و درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌های منتخب و برای اشخاص فاقد کد بورسی، از طریق درگاه‌های غیرحضوری و حضوری بانک‌های منتخب از جمله بانک عامل بخش مسکن صورت می‌پذیرد.

در همین راستا و به دنبال معرفی بانک عامل بخش مسکن به عنوان یکی از بانک‌های منتخب که در امر واگذاری واحدهای سرمایه‌گذاری مذکور مشارکت می‌کند، حوزه بانکداری الکترونیک بانک عامل بخش مسکن در حال آماده‌سازی بسترهای مورد نیاز به منظور پذیره‌نویسی واحدهای صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) به ویژه از طریق امکانات غیرحضوری است.

به همین منظور پیاده‌سازی امکان پذیره‌نویسی واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق واسطه‌گری مالی یکم در پیشخوان اینترنتی (سایت بانک)، موبایل بانک جدید (بخش پیشخوان) و نیز کیوسک بانک عامل بخش مسکن در دستور کار قرار گرفته و تا زمان شروع پذیره‌نویسی به سرانجام خواهد رسید تا مشتریان در صورت علاقمندی به شرکت در این سرمایه‌گذاری در صورت نداشتن کد بورسی بتوانند از این ظرفیت‌ها استفاده کنند.

بر اساس اعلام اولیه وزارت اقتصاد، شروع پذیره‌نویسی از تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۹۹ و پایان آن ۳۱ اردیبهشت خواهد بود.

لازم به ذکر است، داشتن کد بورسی برای پذیره‌نویسی الزامی نیست. اما متقاضیان برای انجام معامله این واحدها که پس از ۲ ماه از تخصیص امکان پذیر است، می‌توانند به تدریج طی ماه‌های آینده و در فرصت مناسب نسبت به ثبت‌نام در سامانه سجام و دریافت کد بورسی مطابق رویه‌های شرکت سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه اقدام کنند.

انتهای پیام/

نظرات
ADS
ADS
پربازدید