Performancing Metrics

رشد ۷۳ درصدی تولید آلومینیوم | اتاق خبر
کد خبر: 445233
تاریخ انتشار: 17 تیر 1399 - 22:00
در بهار ۹۹ رقم خورد؛
طی بهار امسال آلومینیوم با جهش ۷۳ درصدی در صدر رشد تولید ایستاد و پس از آن آهن اسفنجی و فولاد خام قرار گرفتند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، در سه ماه بهار ۹۹ تولید شمش آلومینیوم از ۱۰۱.۱ هزار تن فراتر رفت. تولید آهن اسفنجی به ۸.۲ میلیون تن رسید و رشد ۱۲ درصدی را به ثبت رساند.

همچنین تولید فولاد خام نیز طی این مدت با رشد هشت درصدی، از ۵.۷ میلیون تن عبور کرد. علاوه بر این تولید محصولات فولادی شرکت‌های بزرگ نیز از رشد بی نصیب نماند و با رشد یک درصدی به ۳.۵ میلیون تن رسید. در این مدت تولید گندله سنگ آهن به ۱۱.۲ میلیون تن رسید که ۲ درصد بیش از رقم سه ماهه بهار ۹۸ بود.

از سوی دیگر تولید کاتد مس با تولید بیش از ۶۹ هزار تن، رشد ۲ درصدی را به دست آورد. استخراج سرب و روی نیز با رشد ۲ درصدی به بیش از ۲۱۱ هزار تن رسید.

یکی از بزرگ‌ترین دلایل رشد تولیدات این بخش، ورود ظرفیت‌های جدید به مدار تولید است. در ابتدای امسال آلومینیوم جنوب به عنوان بزرگ‌ترین، مجهزترین و کامل‌ترین خط تولید این فلز در کشور با مشارکت ایمیدرو و بخش خصوصی راه اندازی شد. همچنین ظرفیت‌های جدید تولید کنسانتره و گندله سنگ آهن در سنگان به تازگی با راهبری ایمیدرو و سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح شده که اثرات آن طی ماه‌های آتی مشاهده خواهد شد.

آلومینیوم و مس در بالای جدول رشد تولید خرداد

عملکرد تولید شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی طی خرداد امسال حاکی از رشد تولید محصولاتی همچون آلومینیوم، مس کاتد، آهن اسفنجی، شمش فولاد و گندله دارد. در بین این محصولات بیشترین جهش تولید در حوزه‌های آلومینیوم (۷۳ درصد) و کاتد مس (۱۶ درصد) به ثبت رسیده است. طی مدت یاد شده، میزان تولید شمش آلومینیوم به ۳۶.۰۲۵ تن و کاتد مس به ۲۵.۸۲۰ تن رسید.

همچنین آهن اسفنجی (تولید ۲ میلیون و ۶۶۱ هزار تن) و شمش فولاد (یک میلیون و ۹۴۶ هزار تن) طی این مدت به ترتیب از رشد ۱۶ و ۸ درصدی برخوردار بوده است.شرکت‌های بزرگ نیز طی خردادماه امسال موفق به تولید ۴ میلیون و ۷۹ هزار تن گندله شدند که نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد ۸ درصدی برخوردار بوده است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید