Performancing Metrics

آملی لاریجانی: برخی گروه های داخلی در جریان سازی های کاذب به دشمنان کمک می کنند | اتاق خبر
کد خبر: 451611
تاریخ انتشار: 20 بهمن 1400 - 21:45
اگر بخواهیم کاستی ها را چند برابر جلوه دهیم، ناسپاسی و کفران نعمت الهی است. اگر امروز نواقصی وجود دارد ناشی از نقص در آرمان های اولیه انقلاب نیست.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از عصر ایران،رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر لزوم رفع مشکلات مردم توسط مسئولان، بزرگنمایی کاستی ها و نواقص را کفران نعمت الهی دانست و گفت: در ارزیابی دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام برخاسته از آن نباید گرفتار توهماتی شویم که دشمن سعی در القای آن دارد.

به گزارش ایرنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه روز چهارشنبه مجمع که با حضور روسای قوا و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه رجب و اعیاد مبارکه آن، فرارسیدن دهه فجر و یوم الله ۲۲ بهمن را تبریک گفت و تصریح کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی حادثه ای عظیم در منطقه و جهان بود که آثار آن روز به روز بیشتر آشکار می شود و امروز هیچ کشوری نمی تواند تاثیر نظام جمهوری اسلامی بر هندسه کلی سیاست های جهانی را انکار کند.

 

آملی لاریجانی یکی از مهمترین آثار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی را استقلال همه جانبه کشور به ویژه استقلال سیاسی دانست و افزود: روزی سلاطین این کشور برای انجام امور مملکت از سفارتخانه های کشورهای بیگانه دستور می گرفتند اما به برکت انقلاب اسلامی این زنجیرها از پای مردم باز شد و امروز آنچه حاکمیت دارد اراده و تصمیم ملت برای پیشبرد امور کشور است.

 وی اصلی ترین دلیل دشمنی دشمنان با نظام جمهوری اسلامی را در استقلال کشور دانست و اظهار کرد: خودباوری، دستاورد دیگری بود که با رهبری داهیانه حضرت امام برای مردم به ارمغان آمد و تاثیرات عظیمی که امروز نظام جمهوری اسلامی در سطح جهانی دارد، ناشی از این خودباوری و استقلال است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه بزرگ جلوه دادن مشکلات و نواقص، موجب یاس و ناامیدی مردم می شود، یادآور شد: هیچ تردیدی در این وجود ندارد که اصلی ترین مسئولیت و وظیفه مدیران کشور رفع مشکلات و حل گرفتاری های مردم است اما در ارزیابی دستاوردهای نظام و انقلاب نباید اسیر توهماتی شویم که دشمنان همواره سعی در القای آن دارند و متاسفانه برخی گروه های داخلی نیز در این جریان سازی های کاذب به دشمنان کمک می کنند.

وی نظام جمهوری اسلامی را نظامی یگانه در جهان توصیف کرد و افزود: این نظام از ابتدا با رهبری های حضرت امام (ره) و در ادامه حیات خود با رهنمودهای مقام معظم رهبری فراتر از مکاتب سیاسی و فلسفی شرق و غرب توانست میان ارزش ها و کمالات الهی و مردمسالاری پیوندی عمیق و ناگسستنی ایجاد کند و در چارچوب این نظام، جهانیان شاهد حضور مردم در صحنه اجرا و اثرگذاری بر سرنوشت خود باشند.

آملی لاریجانی با اشاره به ترویج مکتب کمونیسم با جهات الحادی خود در بلوک شرق و همچنین لیبرالیسم با برانگیختن احساسات دنیایی در بلوک غرب به بن بست رسیدن این دیدگاه ها و اذعان مروجان آن به شکست این نظریات در جهان را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: جمهوری اسلامی در میانه برخورد این مکاتب و هیاهوهای حاکم بر جهان، راهی نو به نمایش گذاشت و این پیوند یافتن ارزش ها با مردمسالاری خود یک نعمت بزرگ الهی است که باید قدردان آن باشیم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه عمده کاستی ها ناشی از فشارهای دشمنان و بخشی از آن نیز به دلیل ناکارآمدی برخی از مدیران است، بر ضرورت توجه جدی به مجموع خدمات عظیم نظام و پیشرفت های موجود در عرصه های گوناگون علمی، فناوری، نظامی، فرهنگی و ... تاکید کرد و گفت: در چنین موقعیتی اگر بخواهیم کاستی ها را چند برابر جلوه دهیم، ناسپاسی و کفران نعمت الهی است.

وی اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی از ابتدا به دنبال مبارزه با ظلم و فساد و ترویج عدالت و معنویت بوده و اگر امروز نواقصی وجود دارد ناشی از نقص در آرمان های اولیه انقلاب نیست بلکه این نقص در عملکرد برخی مسئولان بوده و همگی ما موظف به جبران این نقایص هستیم تا خدای ناکرده عملکرد ما موجب وارد آمدن خدشه به نظام جمهوری اسلامی نشود.

آملی لاریجانی خدمت به مردم را عبادت دانست و با بیان اینکه در طول دهه های گذشته ایثار و جهاد این مردم سبب پیشبرد اهداف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بوده است، این امر را موجب سنگین تر شدن بار مسئولیت مسئولان دانست و ابراز امیدواری کرد که نظام اسلامی قرن ها پابرجا بماند و جهان شاهد برآورده کردن وعده ها و دستیابی مردم ایران به آرمان ها و اهداف بلند انقلاب اسلامی باشد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام از ابلاغ سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه به مجمع برای بررسی خبر داد و گفت: بررسی سیاست های ابلاغی در دستور کار کمیسیون ها قرار گرفته و امیدواریم با سرعت و دقت هر چه بیشتر، بررسی های لازم در این زمینه صورت گیرد.

 
 
 
 
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید