Performancing Metrics

سهام عدالت چه زمانی به جاماندگان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی اختصاص می یابد؟ | اتاق خبر
کد خبر: 452256
تاریخ انتشار: 12 خرداد 1401 - 12:44
بنابر اعلام رییس سازمان خصوصی‌سازی، اشخاصی که تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی هستند، از تیرماه سال جاری، سهام عدالت دریافت می‌کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اقتصاد انلاین ؛ روز گذشته، حسین قربانزاده، رییس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد که در تعامل سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره)، اشخاصی که از دریافت سهام عدالت جامانده‌اند، شناسایی می‌شوند. برای این منظور، سهام دولت در شرکت‌های مختلف و نوع و کیفیت پرتفوی سهام شناسایی می‌شود از منابع دولت به جاماندگان اختصاص می‌یابد.

کدام گروه از مشمولان جامانده، سهام عدالت دریافت می‌کنند؟

در حال حاضر حدود چهار میلیون نفر از افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی مستحق دریافت سهام عدالت هستند، اما هنوز سهامی به آنها اختصاص داده نشده است. لازم به ذکر است که رزمندگان معسر نیز، به این گروه اضافه خواهند شد.

بازنشستگان، کارگران فصلی و مجموعه گروه‌هایی که به جاماندگان اضافه می‌شوند، حدود چند میلیون نفر برآورد شده‌اند که مجموعه سهام عدالت هم که واگذار نشده نیز، محاسبه شده و باید دید که به چه میزان می‌شود این کار را انجام داد.

بر اساس اظهارات رییس سازمان خصوصی‌سازی نیز، اشخاصی که استحقاق دریافت سهام عدالت دارند، جزء ۶ دهک کم‌درآمد جامعه هستند و به آنها سهام عدالت اختصاص می‌یابد. اما اول به دو دهک کم‌درآمد یعنی افرادی که تحت پوشش نهادهای حمایتی هستند، سهام عدالت اختصاص می‌یابد. برای ۴ دهک بعدی، باید در تعامل با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افراد جامانده سهام عدالت شناسایی شوند.

بنابراین از تیرماه سال جاری، اشخاصی که تحت حمایت نهاد بهزیستی و کمیته امداد هستند، سهام عدالت دریافت خواهند کرد.

سازمان خصوصی‌سازی در اطلاعیه‌ای نسبت به سوء استفاده افراد سودجو از صاحبان سهام عدالت هشدار داد.

لازم به ذکر است که سازمان خصوصی‌سازی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام نموده است: اخیرا برخی از افراد سودجو از طرق مختلف مانند پیامک و یا کافی‌نت تحت عنوان ثبت‌نام سهام عدالت اقدام به اخذ وجه از متقاضیان نموده‌اند. لذا بدینوسیله اعلام می‌دارد همه این فراخوان‌ها جعلی و کلاهبرداری می‌باشد و هرگونه اقدام درخصوص تخصیص و توزیع سهام عدالت توسط سازمان خصوصی‌سازی و از طریق رسانه‌های گروهی اطلاع رسانی خواهد شد.

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید