Performancing Metrics

خبر خوب برای معلمان مدارس غیر انتفاعی | اتاق خبر
کد خبر: 456387
تاریخ انتشار: 6 فروردین 1402 - 13:03
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدیر مدرسه از روز اول به این فکر خواهد بود که معلمینی را جذب کند که با او همراهی همیشگی داشته باشند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  جهان صنعت نیوز، احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در خصوص گلایه بسیاری از معلمان در مورد عدم امنیت شغلی در مدارس غیردولتی گفت: در بخشنامه نیروی انسانی که جدیداً ابلاغ کرده‌ایم بخشی از امنیت شغلی مدنظر معلمان مدارس غیرانتفاعی حل خواهد شد. زیرا با این بخشنامه تغییر در نیروی انسانی برای مدیران مدارس هزینه بردار خواهد بود.

محمودزاده افزود: مؤسس یا هیئت امنای مدرسه دیگر هر سال هر نیرویی را به سازمان معرفی نمی‌کنند تا بررسی صلاحیت‌های عمومی و تخصصی وی صورت بگیرد زیرا هر یک از این فرایند ها مستلزم هزینه و زمان‌بر است. لذا مدیر از روز اول به این فکر خواهد بود که معلمینی را جذب کند که با او همراهی همیشگی داشته باشند. در نتیجه بخشنامه نیروی انسانی به این موضوع خواهد پرداخت.

 

وی در پاسخ به موضع بیمه معلمان هم اشاره کرد و گفت: برای بیمه معلمان آموزش و پرورش ساعت مهم است. معلمی ممکن است چندین سال در کلاس‌های درس حاضر بوده باشد اما ساعات تدریس برای بیمه مهم است. این قانون بیمه است که متناسب با ساعات فعالیت به معلم بیمه اختصاص پیدا می‌کند.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی تاکید کرد: حتماً معلمانی که تمام وقت در مدارس حضور دارند سی روز و به صورت یک ماه کامل بیمه می‌شوند. اما هر معلمی که به نسبت ساعتش به صورت متناسب بیمه نمی‌شود حتماً مدیران مدارس تخلف کردند. در سامانه مشارکت‌ها امکان ثبت شکایت برای آن معلم زیان دیده امکان پذیر است و ما هم این موضوع را پیگیری می‌کنیم. موسسین ناچارند طبق قانون وزارت کار بیمه معلمان را درست اعلام کنند./خبرگزاری مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید