انتظار تشكل‌هاي اقتصادي از اتاق ايران | اتاق خبر
کد خبر: 887
تاریخ انتشار: 11 خرداد 1390 - 05:32

انتظار تشكل‌هاي اقتصادي از اتاق ايران

رحمان پورقربان *

تشكل‌هاي اقتصادي كشور، مشاوران صميمي، در دسترس و رايگان اتاق‌هاي بازرگاني هستند و اتاق ايران را به‌عنوان تشكل تشكل‌ها مي‌شناسند.

بنابراين انتظار دارند هيات‌رييسه پارلمان بخش خصوصي، مطالبات تشكل‌ها را كه همان خواسته‌ها و پيشنهادهاي بخش خصوصي واقعي كشور هست، مطمح‌نظر قرار دهند؛ چرا كه نمايندگان تشكل‌ها در اتاق حدود يك سوم اعضاي نمايندگان اتاق را تشكيل مي‌دهند.

حداقل حدود 20 هزار شركت فعال در توليد و صادرات و بازرگاني در بخش‌هاي بزرگ صنعتي، معدني، بازرگاني و خدمات فني مهندسي در اين تشكل‌ها عضو هستند كه تمامي آنها به نوعي مشكلات و پيشنهادهاي خود را به تشكل خود منعكس مي‌نمايند، پس اگر به مطالبات تشكل‌ها در اتاق ايران توجه شود معني آن اين است كه اتاق ايران نماينده واقعي بخش خصوصي است. حضور تشكل‌ها در اتاق ايران و اثرگذاري آنها در انتخابات هيات نمايندگان اتاق‌ها و هيات رييسه اتاق ايران، موضوعي فراجناحي، بسيار دموكراتيك و كاملا تخصصي است. عملكرد كانديداها، نوع نگاه آنها به بخش خصوصي و توجه آنها به خواسته‌هاي تشكل‌ها، معيار و ملاك نمايندگان تشكل‌هاي عضو اتاق ايران در انتخابات پيش روي هيات رييسه اتاق ايران خواهد بود.

انتظار داريم اتاقي متفاوت‌تر و فعال‌تر از ادوار قبل داشته باشيم؛ چرا كه با رشد اقتصادي فعلي و پنهان كاري‌هاي مديران كنوني، توسعه اقتصادي كشور جهت رسيدن به سند چشم‌انداز، دور از دسترس است.

بنابراين توجه به بخش خصوصي، شفاف‌سازي در اقتصاد، بهبود فضاي كسب‌وكار و تعاملات بين‌المللي، اصلي‌ترين انتظار تشكل‌هاي اقتصادي از اتاق ايران است.

*دبيركل انجمن صادركنندگان صنعتي، معدني و خدمات مهندسي 

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید