واردات مصنوعات طلا همچنان ممنوع است | اتاق خبر
کد خبر: 91367
تاریخ انتشار: 14 بهمن 1393 - 12:17
نایب رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی با بیان اینکه واردات مصنوعات طلا همچنان ممنوع است، گفت: طلا به چند کشور صادر می شود در ...
نایب رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی با بیان اینکه واردات مصنوعات طلا همچنان ممنوع است، گفت: طلا به چند کشور صادر می شود در حالی که بیش از 60 کشور همسایه داریم که بازارهای مناسبی برای مصنوعات طلای ایرانی هستند.
منصور نامداری زندی اظهار کرد: هماهنگی گمرک، بانک مرکزی و سازمان استاندارد در بخش طلا ضروری است و باید روان سازی در زمینه صادرات صورت گیرد. وی گفت: تا زمانی که دولت به تولیدکنندگان کمک نکند همچنان مصنوعات طلا به صورت قاچاق وارد می شود و تا زمانی که زمینه‌ای برای تبلیغ کالاها و مصنوعات طلای ایرانی نداشته باشیم و فروشندگان و تولیدکنندگان به راحتی نتوانند اجناس خود را تبلیغ کنند، نمی توانیم موفق شویم. جدیدترین تکنولوژی های صنعت طلا و جواهر در ایران وجود دارد نامداری زندی اظهار کرد: طلا و جواهر می تواند به عنوان جایگزین خوبی برای نفت و فرآورده های آن به شمار آید و حضور ایران در محافل بین المللی و برپایی نمایشگاه های تخصصی در این زمینه از جمله راهکاهای توسعه این صنعت در کشور است. وی با بیان این که بهترین و جدیدترین تکنولوژی های صنعت طلا و جواهر در ایران وجود دارد، تاکید کرد: ایران از نظر فناوری و شیوه های جدید صنعت با مشکلی روبرو نیست و تنها چالشی که در حال حاضر در مقابل این صنعت قرار دارد، صادرات و واردات سنگ های قیمتی و برخی ابزارآلات است. قاچاق مصنوعات طلا نسبت به کالاهای دیگر کمتر است وی با بیان اینکه قاچاق مصنوعات طلا نسبت به کالاهای دیگر کمتر است، گفت: نمی توان به طور کامل جلوی قاچاق طلا را گرفت و تنها راهکار این است که تولید کننده حمایت شود. نامداری زندی در عین حال بیان کرد: باید از تولید کنندگان حمایت شود که با این کار خودبخود جلوی قاچاق و ورود مصنوعات قاچاق گرفته می شود. ضرورت برندسازی در طلا نایب رییس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی بر ضرورت وجود مشوق هایی برای تولیدکندگان و برندسازی در این حوزه گفت: با توجه به اینکه شمش که ماده اولیه تولید طلا است گران به دست تولیدکننده می رسد، تولید گران تمام می‌شود. البته در مواقعی نمی توانیم از نظر قیمت با تولیدات خارجی رقابت کنیم ولی این ظرفیت را داریم که رقابت بیشتری با آن ها داشته باشیم. باید از تمام مزیت های صنعت طلا استفاده کنیم وی در ادامه از برگزاری هفتمین دوره نمایشگاه تخصصی طلا، جواهر، نقره، ساعت و صنایع وابسته طی روزهای 23 تا 26 بهمن ماه در محل نمایشگاه های بین المللی تهران خبر داد و گفت: هدف اصلی از برگزاری این نمایشگاه، معرفی پیشرفت‌های صنعتگران ایرانی در این وادی است. باید از تمام مزیت های موجود در این صنعت به صورت 100 درصد استفاده کنیم. نامداری زندی اظهار کرد: در این نمایشگاه و پس از عرضه دانش و تکنولوژی خود در زمینه صنعت طلا از دولت تقاضا داریم که زمینه ورود به کشورهای اطراف، D8 ، عضو اکو و منطقه خلیج فارس که بازاری برابر با یک میلیارد نفر می شود را فراهم کند. این کشورها بارها پس از بازدید از توانایی های ایران تمایل خود برای همکاری های مشترک را اعلام کرده اند. ضرورت ارتقای تولید صادرات محور وی ارتقای تولید و تولید صادرات محور را یکی از مهم ترین اهداف این نمایشگاه برشمرد و گفت: در قسمت ابزارآلات و ماشین آلات بسیاری از تکنولوژی ها به کشور وارد شده و از آن کپی برداری کردیم و ارتقا دادیم. اگر بتوانیم زمینه های حضور در بخش نمایشگاهی در دیگر کشورها را تقویت کنیم بسیار موفق تر خواهیم بود. نامداری زندی تاکید کرد: باید بتوانیم به راحتی برای حضور در نمایشگاه‌ها به کشورهای دیگر برویم و برای صادرات نیز ظرف چند ساعت اقدامات قانونی لازم را انجام دهیم و از تولیدکننده نیز حمایت شود که با این اقدامات به میزان زیادی در این حوزه پیشرفت خواهیم کرد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید