ضعف مقررات جامع و شفاف در مقوله ادغام/ 237 مورد تملیک در بازار سوم فرابورس | اتاق خبر
کد خبر: 92323
تاریخ انتشار: 27 بهمن 1393 - 12:33
رئیس هیأت مدیره مرکز مالی ایران با تاکید بر اینکه تملیک در این مفهوم، به واگذاری یک شرکت به شرکت دیگر تعبیر می شود، گفت: در بازار سوم فرابورس 237 مورد تملیک به ارزش 12 می
رئیس هیأت مدیره مرکز مالی ایران با تاکید بر اینکه تملیک در این مفهوم، به واگذاری یک شرکت به شرکت دیگر تعبیر می شود، گفت: در بازار سوم فرابورس 237 مورد تملیک به ارزش 12 میلیارد تومان محقق شده است.
ایرنا - علی حسینی درنخستین همایش ادغام و تملیک،افزود: بالا بودن نرخ نوآوری، نرخ بهره وری و جذب پس اندازهای مالی بالا و استفاده از آنها در مسیر درست از مهم ترین ویژگی های اقتصاد سالم است. حسینی ادامه داد:هر چند نوآوری در بازار سرمایه یکی از اهداف مهم است اما نرخ نوآوری در بازار سرمایه نسبت به بازارهای دیگر بسیار بالاتر است. مدیر عامل بورس انرژی، ضعف مقررات جامع و شفاف را از مهم ترین موانع در بحث ادغام مطرح کرده و افزود: در حالی که مقررات در بازار مالی برای رشد این بازار بسیار حیاتی است و مبنای توسعه بازار سرمایه محسوب می شود اما مهمترین ضعف ادغام است. وی همچنین با اشاره به نقش مرکز مالی ایران در توسعه دانش حرفه ای در بازار سرمایه، گفت: ارائه خدمات مالی آموزشی و پژوهشی با کیفیت و کاربردی به منظور افزایش نقش بازار سرمایه در توسعه اقتصادی مهم ترین ماموریت این شرکت محسوب می شود. وی اهداف کلان این مرکز را توسعه خدمات آموزشی و پژوهشی به منظور عمق بخشی به دانش مالی و آموزش نهادهای مالی برای کمک به ارتقا و بهبود شفافیت بازار دانست و گفت: گسترش فرهنگ سرمایه گذاری از دیگر وظایف مرکز مالی است. وی در پایان برنامه های مرکز مالی ایران برای توسعه موضوع ادغام و تملیک را این طور تشریح کرد که با توجه به تازگی و نوپا بودن این موضوع، برنامه ریزی برای برگزاری دومین همایش ادغام و تملیک در سال آینده، برگزاری دوره های آموزشی کوتاه مدت در این خصوص، ترویج دانش حرفه ای مرتبط با ادغام و تملیک در سطح ناشران و دعوت از اساتید مطرح بین المللی جهت برگزاری دوره های آموزشی از مهم ترین برنامه ها محسوب می شود . یادآورمی شود، نخستین همایش ادغام و تملیک به همت شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و مرکز مالی ایران صبح امروز برگزار شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید