طراحی بیمه‌نامه برای دفاتر خدمات مسافرتی | اتاق خبر
کد خبر: 93145
تاریخ انتشار: 7 اسفند 1393 - 11:21
 بیمه ایران برای تعهدات دفاتر خدمات مسافرتی درمقابل مسافران، به منظور فروش تور و خدمات مسافرتی و گردشگری بیمه نامه مسوولیت حرفه‌ای طراحی می کند. ...
 بیمه ایران برای تعهدات دفاتر خدمات مسافرتی درمقابل مسافران، به منظور فروش تور و خدمات مسافرتی و گردشگری بیمه نامه مسوولیت حرفه‌ای طراحی می کند.
ایسنا- عضو هیات مدیره و معاون فنی بیمه ایران در جریان امضای تفاهمنامه با اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران در خصوص این بیمه نامه گفت: تورهای گردشگری ماهیت ریسک پذیری برای مسافران و تورگردانان دارد، اما تا به امروز برای این ریسک بیمه نامه طراحی نشده است از این رو بر آن شدیم تا با تعامل با سازمان میراث فرهنگی این مهم را اجرایی کنیم. محمد حیدری با اشاره اینکه مدت تفاهمنامه بیمه ایران با اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان تهران برای طراحی این بیمه نامه گردشگری یکساله است،افزود: درطی این مدت نیازهای اداره کل میراث فرهنگی استان تهران و دفاتر خدمات مسافرتی تحت پوشش آن اداره کل را دریافت و بیمه نامه متناسب با نیازهای اعلامی را درکمترین زمان ممکن طراحی خواهیم کرد. وی افزود: همچنین برای دسترسی بیمه گذاران و رسیدگی به خسارت های احتمالی در دو نقطه از تهران بزرگ، مجتمع های بیمه ای وابسته به خود را به اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری معرفی خواهیم کرد. معاون فنی بیمه ایران درخصوص تعهدات طرف مقابل به این مجموعه نیز اظهار کرد: اداره کل میراث فرهنگی استان تهران نیز متعهد شد یک نسخه از مقررات، آیین‌نامه‌ها و قوانین حاکم بر دفاتر خدمات مسافرتی و نحوه نظارت بر آن ها را به بیمه ایران تحویل نماید. حیدری اضافه کرد:‌همچنین برای رسیدگی به تقاضای مدیران دفاتر خدمات مسافرتی برای صدور بیمه نامه مذکور کمیته فنی در آن اداره کل تشکیل خواهد شد. به گفته وی اعضای این کمیته مدارک و مستندات مربوط به دفاتر و تورها را بررسی و پس از تایید صحت واعتبار، این مدارک را برای صدوربیمه نامه به بیمه ایران ارائه خواهند کرد. بنا بر ا اعلام روابط عمومی بیمه ایران وی تاکید کرد:‌ بیمه ایران برای تورهای گردشگری استان تهران که تایید این کمیته را نداشته باشد بیمه نامه صادر نخواهد کرد برهمین اساس مدیران دفاتر خدمات گردشگری باید درخواست خود را ابتدا به کمیته فنی اداره کل میراث فرهنگی ارائه کنند. معاون فنی بیمه ایران ادامه داد: این تفاهمنامه هیچ انحصاری برای بیمه ایران درموضوع تفاهمنامه ایجاد نخواهد کرد و دفاتر خدمات مسافرتی می توانند تعهدات خود را درمورد این بیمه نامه از سایر شرکت های بیمه گرنیزدریافت کنند.      
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید