علت افزایش قیمت گوشت گوسفندی اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 93969
تاریخ انتشار: 17 اسفند 1393 - 11:41
رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی تهران گفت: در سه هفته اخیر تقریبا به طور میانگین 3000 تومان به قیمت گوشت گوسفندی اضافه شده و در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه...
رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی تهران گفت: در سه هفته اخیر تقریبا به طور میانگین 3000 تومان به قیمت گوشت گوسفندی اضافه شده و در حال حاضر هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه و بدون دنبه 31 هزار تومان است که پیش‌بینی می‌شود تا اردیبهشت سال آینده ثبات داشته باشد.
علی‌اصغر ملکی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: تعداد دامی که برای امسال پیش بینی شده بود به اتمام رسیده و از طرفی با توجه به گرانی علوفه، بسیاری از دامداران دام های خود را فروختند که این امر باعث شد با کمبود دام مواجه شویم. وی افزود: امسال تعداد زائران افزایش یافت و حدود یک میلیون و 500 هزار دام ذبح شد که همه این موارد دست به دست هم داد و منجر به کاهش دام شد. گرانی علوفه و قاچاق دام، مهم ترین دلایل افزایش قیمت گوشت گوسفند ملکی یکی دیگر از موارد مهمی که به کمبود دام و افزایش قیمت آن دامن زد را بحث قاچاق عنوان کرد و گفت: این اقدام از مرزهای غربی کشور صورت می‌گیرد. رییس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی تهران در عین حال بیان کرد: حدود دو سالی بود که هیچ گونه افزایش قیمتی نداشتیم ولی امسال با توجه به بحث اربعین حسینی، افزایش تعداد زائران و به دنبال آن قربانی کردن گوسفند و قاچاق دام شاهد افزایش قیمت بودیم. وی همچنین با بیان اینکه حدود 900 واحد مجوز دار و دارای پروانه داریم، گفت: گوسفند مرغوب معمولا از منطقه دام‌خیز کردستان وارد می‌شود و نظارت های لازم در این زمینه صورت می‌گیرد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید