سرمایه‌گذاری ۷۶هزارمیلیاردی در صنعت/رشد۱۸ درصدی صدور پروانه صنعتی | اتاق خبر
کد خبر: 98043
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1394 - 10:38
آمارهای وزارت صنعت، حکایت از آن دارد که صدور پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در سال۹۳ از رشد ۱۸ درصدی برخوردار بوده، بر این اساس، سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی، بالغ بر ۷
آمارهای وزارت صنعت، حکایت از آن دارد که صدور پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی در سال۹۳ از رشد ۱۸ درصدی برخوردار بوده، بر این اساس، سرمایه‌گذاران بخش‌خصوصی، بالغ بر ۷۶ هزار میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کردند.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از مهر، اگرچه بخش صنعت کشور در سالهای گذشته، رکود و رشد منفی بی سابقه ای را به دلیل شرایط تحریم، تجربه کرد؛ اما اکنون آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت نشانگر رشد ۱۸ درصدی صدور پروانه های صنعتی در سال ۹۳ است و پیش بینی می شود که در سال ۹۴ این میزان رشد افزایش یابد. بر این اساس، طی سال ۹۳، آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت حکایت از این دارد که ۲هزار و ۸۳۲ فقره پروانه های بهره برداری صنعتی ایجادی در استان های مختلف صادر شده است که در مقایسه با ۱۱ ماهه سال ۹۲ رشد ۱۸ درصدی را نشان می دهد. بر این اساسا، میزان سرمایه گذاری محقق شده برای پروانه‌های بهره‌برداری صنعتی صادر شده بالغ بر ۷۶هزار و ۱۱۴میلیارد ریال بوده است. همچنین در ۱۱ ماهه سال گذشته؛ اشتغال ایجاد شده از ناحیه صدور پروانه های بهره برداری صنعتی ایجادی برای ۴۴ هزار و ۵۳۰ نفر بود، ضمن اینکه در این مدت تعداد پروانه های بهره برداری صنعتی ابتدا به استان آذربایجان شرقی با ۲۹۶ واحد، سپس به استان خراسان رضوی با۱۸۵ واحد واستان اصفهان با ۲۵۰واحد متعلق بوده است. همچنین طی ۱۱ ماهه سال ۹۳؛ برای محصولات کانی غیر فلزی بیشترین پروانه های بهره برداری صنعتی با ۴۰۶ فقره صادر شده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید