واردات شکر کماکان ممنوع است | اتاق خبر
کد خبر: 99959
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1394 - 14:16

مدیرکل دفتر ساماندهی و توسعه تجارت وزارت جهاد کشاورزی بر ضرورت برقراری ممنوعیت واردات شکر برای مصرف داخلی تاکید کرد و گفت: واردات شکر آزاد نیست بلکه تنها مجوز واردات موقت شکر خام با هدف صادرات این محصول صادر می شود.

سیدجمال مدرسی خبر آزادسازی واردات شکر را تکذیب کرد و افزود: با توجه به حجم واردات شکر در سال گذشته، امسال نیز نیازی به واردات شکر برای مصرف داخلی نداریم و همچنان ممنوعیت واردات شکر از سوی وزارت جهاد کشاورزی اعمال می شود.

وی اظهار داشت: برای ادامه فعالیت کارخانجات تصفیه شکر کشور، سالانه مجوز واردات شکر خام به منظور تصفیه و صادرات آن با هدف بهره گیری از ظرفیت کارخانجات فعال در این بخش صادر می شود و این موضوع ربطی به آزادسازی واردات شکر ندارد.

به گفته وی، کارخانجات شکر تنها در برخی از فصول سال می توانند شکر وارد کرده و فعالیت کنند به طوری که برای استمرار فعالیت این کارخانجات و پیشگیری از بیکاری کارگران این واحدها سالانه می توانند مقداری شکر خام برای تصفیه و صادرات وارد کنند.

مدرسی افزود: مجوز واردات موقت شکر خام به منظور تصفیه و صادرات توسط وزارت جهادکشاورزی به کارخانجات متقاضی بهره گیری از ظرفیت واحدهای صادر می شود.

به گزارش ایرنا، ممنوعیت واردات شکر توسط وزیر جهاد کشاورزی 10 فروردین ماه سال 93 ابلاغ شده است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید