نابودی صنعت نساجی زیر چکمه های مالیات بر ارزش افزوده | اتاق خبر
کد خبر: 100628
تاریخ انتشار: 22 فروردین 1394 - 14:06
اتاق نیوز - حذف مالیات بر ارزش افزوده طاقه فروشان پارچه مقطعی است و متأسفانه هنوز مسئولان به این نتیجه نرسیده اند که صنعت نساجی کشور زیر چکمه های مالیات بر ارزش افزود
اتاق نیوز - حذف مالیات بر ارزش افزوده طاقه فروشان پارچه مقطعی است و متأسفانه هنوز مسئولان به این نتیجه نرسیده اند که صنعت نساجی کشور زیر چکمه های مالیات بر ارزش افزوده نابود شده است.
رئیس اتحادیه بنکداران پارچه در گفت و گو با اتاق نیوز با اعلام این مطلب اظهار داشت: از 7500 واحد صنفی پارچه، 4000 هزار واحد تغییر کاربری داده اند و مالیات بر ارزش افزوده و قاچاق پوشاک از عوامل این اقدام از سوی فعالان سابق این صنف بوده است. امیر قدیمی نژاد با ابراز تأسف از اینکه دولت تاکنون هیچ گونه برنامه اصولی برای رشد صنعت نساجی کشور نداشته است،اعلام کرد: اگر کشور نفت نداشت، مسئولان نگاه خود به صنعت نساجی را تغییرمی دادند.ارزآوری بالا، اشتغال زایی و رونق اقتصادی، از جمله مواردی است که با تکیه بر صنایع کلیدی همچون نساجی ممکن خواهد شد. قدیمی نژاد گفت: دولت باید برای احیای صنعت نساجی گام های کلیدی بردارد و برخی قوانین بازدارنده مالیاتی را حذف کند. اصناف کماکان در این مورد به رایزنی های خود با مجلس ادامه خواهد داد تا قوانین منطقی برای این صنعت به تصویب برسد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید