دیدار سفرای آمریکای لاتین با معاون ظریف | اتاق خبر
کد خبر: 101377
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1394 - 07:44
سفرا و نمایندگان کشورهای منطقه آمریکای لاتین (برزیل، مکزیک، ونزوئلا، کوبا، اروگوئه، بولیوی، اکوادور، آرژانتین و نیکاراگوا) با معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارج...
سفرا و نمایندگان کشورهای منطقه آمریکای لاتین (برزیل، مکزیک، ونزوئلا، کوبا، اروگوئه، بولیوی، اکوادور، آرژانتین و نیکاراگوا) با معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه دیدار و پیرامون موضوعات دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی گفت‌وگو کردند.
اتاق نیوز - مجید تخت‌روانچی در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه فی‌مابین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای منطقه آمریکای لاتین، گفت: جمهوری اسلامی ایران علاقه‌مند به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی با این منطقه است. تغییرات به وجود آمده در جامعه جهانی و ظرفیت‌های اقتصادی قابل توجه در این منطقه، فرصت‌های مهمی را برای همکاری فراهم آورده است و باید مسیر همکاری‌ها را برای شکوفایی روابط هموار کرد. وی همچنین با تشریح آخرین وضعیت مذاکرات هسته‌ای اظهار کرد: ما در طول مذاکرات به روشنی اعلام کردیم که همزمان با اجرای تعهدات ایران باید تمام تحریم‌ها لغو شود. هم‌اکنون بحث جدی در میان جامعه ایران در خصوص مذاکرات وجود دارد و مردم با دقت و حساسیت این مباحث را دنبال می‌کنند. سفرای کشورهای آمریکای لاتین نیز در این دیدار ضمن مهم و تاریخ‌ساز قلمداد کردن مذاکرات ایران و 1+5، مذاکرات اخیر را موفق ارزیابی و تاکید کردند: در فضایی که بسیاری از تحلیل‌گران از دیپلماسی به عنوان راه حل مشکلات قطع امید کرده بودند، جمهوری اسلامی ایران با ورود به مذاکره با گروه 1+5 نشان داد که بهترین راه برای حل مشکلات، مذاکره و دیپلماسی است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید