تولید جنین منجمد تعیین جنسیت شده گاو برای نخستین بار در کشور | اتاق خبر
کد خبر: 101669
تاریخ انتشار: 25 فروردین 1394 - 14:51
یکی از شرکتهای مرکز رشد پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا برای نخستین بار در کشور موفق به تولید جنین منجمد تعیین جنسیت شده گاو با روشی نوی
یکی از شرکتهای مرکز رشد پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی - ابن سینا برای نخستین بار در کشور موفق به تولید جنین منجمد تعیین جنسیت شده گاو با روشی نوین شده و آن را به عنوان اختراع در کشور به ثبت رسانده است.
به گزارش اتاق نیوز به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای بین موسسه تحقیقات علوم دامی کشور و پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی (ابن سینا) امضا شده است. در این تفاهم‌نامه بر اجرای فعالیت‌های مشترک در زمینه فناوری‌های مرتبط با تولید مثل دام و سایر زمینه‌های زیست فناوری به منظور دستیابی به نتایج کاربردی و مشتری محور تاکید شده است. همچنین طرح کلان ملی مشترک ایجاد بانک سلولی تخمک، اسپرم، جنین و سلول‌های بنیادی برای گونه‌های در معرض خطر انقراض یا سایر گونه‌های حیوانی که از طرف موسسه تحقیقات علوم دامی کشور پیشنهاد شده است، با همکاری پژوهشگاه ابن سینای جهاد دانشگاهی اجرا خواهد شد. در مورد امکان انجام طرح‌های مشترک در زمینه تولید فرآورده‌های بیولوژیک موثر در تولیدمثل دام نیز توافقاتی به عمل آمده است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید