امیر سیاری: حضور ایران در خلیج عدن مطابق قوانین بین‌المللی است | اتاق خبر
کد خبر: 102186
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1394 - 09:41
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ ناوگروه‌های نیروی دریایی طبق مقررات بین‌المللی در آب‌های آزاد در محدوده خلیج عدن حضور دارند....
فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت:‌ ناوگروه‌های نیروی دریایی طبق مقررات بین‌المللی در آب‌های آزاد در محدوده خلیج عدن حضور دارند.
اتاق نیوز - امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در حاشیه مراسم رژه روز ارتش و در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه هم‌اکنون سی و چهارمین ناوگروه نیروی دریایی در خلیج عدن حضور دارد، اظهار کرد: این حضور طبق مقررات بین‌المللی و برای مقابله با تروریسم و دزدی دریایی است. فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه گفت:‌ نیروی دریایی برای حفاظت از کشتی‌های تجاری کشورمان در آب‌های آزاد حضور دارد و این حضور کاملا مطابق با مقررات بین‌المللی است. ما در این مسیر بارها کشتی‌های تجاری کشورمان و کشتی‌های سایر کشورها را از حمله دزدان دریایی نجات داده‌ایم. وی همچنین خاطرنشان کرد: ما اجازه نمی‌دهیم که هیچ کسی به ما اخطار دهد یا ما را تهدید کند زیرا ما در آب‌های آزاد دریانوردی می‌کنیم. فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به این پرسش که آیا عربستان نیروی دریایی کشورمان را تهدید کرده است؟ گفت: هیچ تهدیدی علیه ما انجام نگرفته است. ما اجازه تهدید و تذکر هم نمی‌دهیم زیرا طبق قوانین بین‌المللی ما می‌توانیم در آب‌های آزاد و بین‌المللی حضور داشته باشیم. ما تاکنون بدون اجازه کشوری به آب‌های سرزمینی آن کشور وارد نشده‌ایم. سیاری همچنین در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای پهلوگیری در یمن دارید؟ گفت: ما چنین برنامه‌ای نداریم و امیدواریم امنیت خلیج عدن با کمک همه کشورها تامین شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید