روانچی :هدف ایران، افزایش صلح در منطقه از طریق راه‌های مسالمت‌آمیز است | اتاق خبر
کد خبر: 102296
تاریخ انتشار: 29 فروردین 1394 - 11:51
مارکوس ادرر، معاون سیاسی وزارت خارجه فدرال آلمان در سفر رسمی خود به جمهوری اسلامی ایران با مجید تخت روانچی ، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان دیدار و گفت‌و
مارکوس ادرر، معاون سیاسی وزارت خارجه فدرال آلمان در سفر رسمی خود به جمهوری اسلامی ایران با مجید تخت روانچی ، معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
اتاق نیوز - در این دیدار معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه ضمن تأکید بر روابط خوب و مناسب میان دو کشور ایران و آلمان رایزنی‌های سیاسی طرفین را مفید و ضروری ارزیابی نمود. مجید تخت روانچی ضمن تأکید بر اینکه گسترش روابط طرفین می‌تواند به ثبات منطقه‌ای و بهبود وضعیت منطقه بیانجامد، افزود : هدف ایران افزایش صلح و استقرار در منطقه از طریق گفت‌وگو و راه‌های مسالمت‌آمیز است . ادرر، معاون وزارت خارجه آلمان نیز ضمن تجمید از روابط مناسب موجود میان ایران و آلمان و لزوم افزایش تبادلات سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی نقش مثبت ایران را در گسترش صلح و ثبات منطقه بسیار مهم تلقی نمود. ادرر همچنین افزود: آلمان نیز خواهان حل مسائل منطقه‌ای با تأکید بر استفاده از شیوه‌های حل مسالمت آمیز اختلافات است . در این دیدار آخرین تحولات مسائل دوجانبه سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی و راهکارهای افزایش این همکاری‌ها و همچنین آخرین تحولات هسته‌ای مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت .
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید