پشت‌نوبتی‌های عمل کاشت حلزون صفر شد | اتاق خبر
کد خبر: 103177
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1394 - 09:43
سرپرست دپارتمان شنوایی شناسی مجتمع درمانی حضرت رسول اکرم (ص) گفت: در حال حاضر و بر خلاف سال‌های گذشته، نوبت انتظار عمل کاشت حلزون در کشور حذف شده و انجام این عمل به مو
سرپرست دپارتمان شنوایی شناسی مجتمع درمانی حضرت رسول اکرم (ص) گفت: در حال حاضر و بر خلاف سال‌های گذشته، نوبت انتظار عمل کاشت حلزون در کشور حذف شده و انجام این عمل به موقع و در زمان مناسب امکان پذیر است.
اتاق نیوز - دکتر حسام‌الدین امام جمعه در راستای برگزاری سیزدهمین کنگره شنوایی شناسی ایران که از ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت ماه در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود با اعلام خبر فوق گفت: عمل کاشت حلزون شنوایی جزو تکنولوژی برتر بین‌المللی است و در واقع آخرین تیر ترکش جامعه شنوایی‌شناسان برای نوزادانی است که به هیچ وجه نمی‌توانند از سمعک استفاده کنند، افت شنوایی شدید تا عمیق دارند و کاندیدای کاشت حلزون هستند. وی افزود: از هر ۱۰۰۰ نوزاد متولد شده در حدود 2.7 نفر مشکل اختلال شنوایی عمده دارند و خیلی از آنها کاندیدای بالقوه کاشت حلزون شنوایی هستند. این عمل از سال ۱۳۷۱ در ایران شروع شده و تا امروز بیش از هفت هزار نفر در کشور مورد کاشت حلزون قرار گرفته‌اند که در حدود ۳۷۰۰ نفر از آنها در مجتمع درمانی حضرت رسول اکرم (ص) عمل شده‌اند. عضو کارگروه معتمد جامعه شنوایی شناسان گفت: عمل کاشت حلزون علیرغم هزینه‌های بالا با حمایت‌های دولت و هیات امنای صرفه‌جویی ارزی از تعداد یک کلینیک در سال ۷۱ به ۱۱ کلینیک کاشت حلزون در حال حاضر در کشور رسیده است و دولت هم حمایت‌های خوبی کرد و سالانه بودجه خاصی را به این پروژه اختصاص داده و امروز بر خلاف سال‌های قبل دیگر نوبت انتظار کاشت حلزون نداریم. تقریبا نوبت‌ها به صفر رسیده به صورتی که سن عمل به حداکثر سه سال رسیده یعنی کاشت حلزون شنوایی در کشور درست به موقع و به هنگام انجام می‌شود و این پروژه بسیار موفقیت آمیز بوده است. بیش از ۹۰ درصد این کودکان آموزش‌های معمولی خود را در مدارس عادی طی می‌کنند و نیازی به آموزش‌های ویژه ندارند. یادآوری می‌شود چهاردهمین کنگره شنوایی شناسی ایران همزمان با چهارمین جشنواره علمی دانشجویی انجمن علمی شنوایی شناسی ایران از ۲۹ تا ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید