تفاوت و تبعیض در پرداخت حقوق معلمان نسبت به سایر کارکنان دولت | اتاق خبر
کد خبر: 103263
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1394 - 12:35
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: باید حقوق معلمان پرداخت شود. معلم یکی از ارکان مهم فرهنگ‌سازی در کشور است و اگر بخواهیم یک فرهنگ را در جامعه نهادینه کنیم باید توجه ویژه ...
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: باید حقوق معلمان پرداخت شود. معلم یکی از ارکان مهم فرهنگ‌سازی در کشور است و اگر بخواهیم یک فرهنگ را در جامعه نهادینه کنیم باید توجه ویژه به آموزش و پرورش داشته باشیم و یکی از شاخص‌های این توجه، ایفای حقوق معلمان است.
اتاق نیوز - مجتبی ملکی اظهارکرد: بدون تردید تمام مسئولان وزارت آموزش و پرورش از جمله شخص وزیر برای استیفای حقوق مادی و معنوی و حل مشکلات معلمان تلاش می‌کنند. وی افزود: اکنون تفاوت و تبعیضی در پرداخت حقوق معلمان نسبت به کارکنان دیگر دولت وجود دارد آیا آن مزایا که در سایر دستگاه‌های دولتی است در آموزش و پرورش نیز وجود دارد؟ ملکی عنوان کرد: باید توجه داشته باشیم که شان و جایگاه معلمان بسیار بالاتر از آن است که تصور کنیم بحث مادی است. جایگاه معلم جایگاه معنوی است. منزلت و مقام معلم در جامعه مطرح است و جز کوچکی از آن جایگاه، بحث مادی است. شان معلمان بسیار بالاتر از آن است که هدف و محور مطالبات خود را در قالب بحث‌های مادی مطرح کنند. مشاور وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این‌که آیا مجلس و هیات دولت برای تحقق مطالبات فرهنگیان همکاری می‌کنند؟ گفت: همه برای حل مشکلات معلمان تلاش می‌کنند.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید