چهار شرکت بیمه به دلیل تخلف آئین نامه ای جریمه شدند | اتاق خبر
کد خبر: 103267
تاریخ انتشار: 1 اردیبهشت 1394 - 12:27
اتاق نیوز: بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور حفظ سلامت بازار و جلوگیری از رقابت های ناسالم در ریسک های بزرگ بیمه ای، شرکت های سهامی بیمه ایران، کارآفرین، کوثر و...
اتاق نیوز: بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور حفظ سلامت بازار و جلوگیری از رقابت های ناسالم در ریسک های بزرگ بیمه ای، شرکت های سهامی بیمه ایران، کارآفرین، کوثر و میهن را جریمه کرد.
به گزارش اتاق نیوز و به نقل از روابط عمومی بیمه مرکزی، براساس بررسی های نظارتی بیمه مرکزی، این شرکت ها به دلیل عدم رعایت نرخ و شرایط اخذ شده در هنگام صدور بیمه نامه و یا عدم استعلام نرخ و شرایط از بیمه مرکزی شامل جرائم آئین نامه شماره 76 شورای عالی بیمه از جمله 'عدم پرداخت کارمزد بیمه های اتکایی' ، 'عدم پرداخت خسارت سهم اتکایی بیمه مرکزی' و 'صدور تذکر' شدند. براساس مفاد ماده (6) آئین نامه شماره 76 مصوب شورای عالی بیمه، موسسات بیمه موظفند قبل از صدور بیمه نامه هایی که تعهدات/ سرمایه آن ها بیش از مبالغ مندرج در آئین نامه مذکور است، موافقت بیمه مرکزی را در مورد نرخ و شرایط اخذ کنند. در صورت عدم اجرای مفاد این آئین نامه توسط هر یک از موسسات بیمه، بیمه مرکزی می تواند یک یا چند جریمه مقرر در ماده (19) آئین نامه مذکور را در مورد شرکت های بیمه متخلف اعمال نماید. بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نظارت بر اجرای قوانین و مقررات بیمه ای را در دستور کار جدی خود دارد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید