هیات رییسه دور ششم و هفتم گرد هم آمدند | اتاق خبر
کد خبر: 1054
تاریخ انتشار: 30 خرداد 1390 - 08:31

 

جلسه  تودیع و معارفه  هیات رییسه دور ششم و دور هفتم اتاق ایران همانند بسیاری از دیدارها و نشست های اتاق ایران پشت درهای بسته و خصوصی برگزار شد . این جلسه در طبقه ریاست اتاق  و بدون حضور هیات نمایندگان اتاق و اصحاب رسانه برگزار شد. در این نشست حتی بزرگان اتاق تهران نیز حضور نداشتند اما مهمترین اتفاق در این نشست تصویب هشت نفره شدن هیات رییسه اتاق ایران و حضور دائمی میرمحمد صادقی به عنوان  وزنه متعادل کننده روابط  هیات رییسه اتاق ایران و تهران بود.

 

به گزارش اتاق نیوز در این نشست محمد نهاوندیان اعلام کرد که بنا دارد از تمامی کسانی که در هیئت نمایندگان عضویت دارند استفاده کرده و حلقه اتصال را مستحکم کند.

وی با تاکید بر لزوم تقویت بخش خصوصی اظهار امیدواری کرد که در دوره جدید به انسجام اتاق افزوده شود. نهاوندیان در ادامه همچنین از لزوم به حداقل رساندن اختلاف نظرها از طریق گفتمان تاکید کرد و افزود برای تقویت اتاق بازرگانی همه اعضاء هم نظرند و با وجود اینکه ممکن است در روش ها تفاوت وجود داشته باشد دلی در هدف با هم هستیم بنابر این باید اختلاف نظرها را به اتفاق نظر تبدیل کنیم.

رئیس جدید اتاق ایران خاطرنشان کرد فضای انتخابات باید فراموش شود چرا که هیئت رئیسه انتخابی همه اعضای اتاق است. نهاوندیان اضافه کرد برای دست یافتن به اتاقی قوی باید ابزار اشتیاق مشارکت را زنده نگه داریم.

وی اعلام کرد هیئت رئیسه جدید ار امروز کار خود را آغاز می کنند.

در ادامه این نشست میر محمد صادقی نایب رئیس اول سابق اتاق که چند دوره در هیئت رئیسه اتاق ایران حضور داشته است عنوان کرد طی سی و دو سال خدمت در اتاق بازرگانی همواره در تلاش بودم خدمتی ماندگار به بخش خصوصی انجام شود و معتقدم که همگی ما مدیون خدمت صــادقانه به اتاق بازرگانی هستیم. وی با بیان اینکــــه با سابقه های اتاق باید از هیئت رئیسه حمایت کنند افزود، هیئت رئیسه جدید باید در کنار هیئت نمایندگان اتاق ایران بخش مهمی از وقت خود را صرف اتاق نموده و از شور و شوق به وجود آمده در هیئت نمایندگان استقبال کنند.

در این نشست همچنین مسعود دانشمند در سخنان کوتاهی به هیئت رئیسه جدید توصیه کرد که وقت زیادی را صرف اتاق بازرگانی کنند چرا هیئت رئیسه وقت زیادی را می طلبد وی گفت ما به عنوان کهنه سربازهای اتاق هر موقع لازم باشد در خدمت اتاق هستیم.

همچنین هوشنگ فاخر اظهار کرد جایگاه بخش خصوصی در افزایش درآمد سرانه مربوط به فعالیت های اقتصادی می باشد و قطعا اگر بخش خصوصی تقویت نشود موجب زیان ملت و دولت است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد اتاق بازرگانی باید با مشورت دادن به دولت فعالیت های بخش اقتصادی خود را پیش ببرد. قطعا نتیجه همراهی با دولت پیشرفت اتاق خواهد بود و موفقیت فعلی اتاق نیز در حال حاضر مدیون زحمات هیئت رئیسه دوره ششم است.

همچنین شجاع الدین بازرگانی نیز در سخنانی با بیان اینکه مسئولیت، فضا و مکان    نمی شناسد و باید ادای دین نمود عنوان کرد برای دستیابی به اهداف باید هدفمند حرکت کنیم و به تنوع نگاه ها نیز توجه داشته باشیم. وی تصریح کرد نباید کاری کنیم که       درها، گوش ها، و نگاه ها بر روی اتاق بسته شود بنابر این امیدوارم فصل نوینی در حرکت اتاق بازرگانی به سمت رشد و تعالی شروع شود.

بر اساس این گزارش غلامحسین شافعی نایب رئیس اول اتاق ایران نیز تصریح کرد قرار نیست هیئت رئیسه دور ششم حضور نداشته باشد بلکه به نظرم باید در دور جدید خواسته ها متفاوت با گذشته باشد چرا که میدان اتاق خیلی فراخ تر خواهد بود. وی ادامه داد مسئولیت دوره فعلی اتاق ایران بسیار بیشتر از دوره های قبلی است چرا که در دوره هفتم انتخابات هیئت رئیسه فعالان اقتصادی بلوغ خود را نشان داده و افرادی را انتخاب کردند که حاکی از بلوغ بالای آنهاست، بنابر این رسالت هیئت رئیسه جدید بسیار سنگین است و باید در سایه همدلی و اتحاد و نیز اتفاق نظر پیش برود.

همچنین ابراهیم جمیلی نیز در سخنان کوتاهی نیاز به همدلی و پرهیز از فرصت سوزی و استفاده از موقعیت ها را به هیئت رئیسه جدید گوشزد کرد. وی گفت باید در هیئت رئیسه جدید کار تیمی شکل بگیرد و ار اتاق به عنوان مظهر وحدت بخش خصوصی استفاده شود.

 

 

 

خدامراد احمدی که به عنوان نماینده  دولت  در هیئت رییسه جدید  راه یافته است نیز با تقدیر از عملکرد هیات رییسه دور ششم عنوان کرد: کارکرد دوره گذشته باعث شور و نشاط در این دوره  شده است.

وی افزود: به عنوان نماینده دولت ؛ با رای بخش خصوصی برای هیات رییسه اتاق ایران انتخاب شده ام و تلاش خواهم کرد که مشی بخش خصوصی  را دنبال کنم تا به تقویت بخش خصوصی بینجامد.

احمدی همچنین همانند سایرین ؛ هیات رییسه جدید را به همکاری با مجلس، قوه قضائیه و دولت فراخواند و تاکید کرد: برای ارتقای بخش خصوصی به باور کردن فضای همدلی نیاز داریم.

وی در ادامه از تصویب حضور یک نماینده از هیات نمایندگان اتاقهای بازرگانی سراسر کشور در هیات مدیره شهرکهای صنعتی  خبر داد.

در ادامه ؛ پدرام سلطانی نایب رییس دیگر اتاق ایران  که در رقابت تنگاتنگی با کلید دار اتاق ایران ، علا میر محمد صادقی ، قوی سبقت را از وی ربود در سخنانی  تاکید کرد: این انتخابات برنده  و بازنده نداشت بلکه مشارکت، شعور و تفکر باعث شد که همه ما برنده باشیم. معتقدم در نظام جدید مدیریتی زمام دار مطلق نیست و هیئت نمایندگان در حقیقت هیات رییسه واقعی هستند.

وی ادامه داد: نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری  در هیات نمایندگان بسیار مهم است و  برای پیشرفت اتاق باید از سرمایه های اجتماعی کشور استفاده کنیم و در کنار آن از تجربیات نهفته 32 ساله اتاق ایران ؛ بویژه آقای میرمحمد صادقی نیز بهره مند شویم.

سلطانی خاطرنشان کرد:  هیات رییسه جدید باید با توجه به انتظارات  اعضا ؛ حرکت ها را متعادل کرده و هم جهت کند . بنده نیز نهایت همراهی را با هیات رییسه جدید خواهم داشت اما در عین حال نقطه نظراتم را صراحتا بیان می کنم.

همچنین جلالپور نایب رییس جدید اتاق ایران  نیز  به فرآیند  انتخابات اتاق ایران اشاره کرد و گفت:آنچه اتفاق افتاده به مانند  پدری است که جایش را به فرزندش  داده تا کارها را دنبال کند.

وی همچنین  با اشاره به چهره  تک تک هیئت رییسه دوره ششم  اظهار کرد: چهره  دوستان نشان  می دهد نسبت به چهار سال پیرتر شده اند؛ که نشان از تلاش و خدمت است. بنابراین هیئت رییسه جدید هم با سعی و تلاش بیشتر باید  مسوولیت خود را انجام دهد.

در ادامه نیز اسلامیان  در سخنانی کوتاه و با لهجه شیرین اصفهانی اش  درباره اهمیت سال جهاد اقتصادی سخن گفت.

وی عنوان کرد : در سال جهاد اقتصادی  همه به این نظر رسیده اند  که نه منابع کم داریم  و نه نیروی انسانی ؛ بنابراین  باید به نیازهای کشور توجه نموده  و با استفاده از بسترهای آماده ؛ آنها را برطرف کنیم.

اسلامیان همچنین بر لزوم استفاده از پتانسیل اتاق ها نیز تاکید کرد و افزود: برای استفاده از نخبگان استان ها باید با اولویت بندی حرکت کنیم.

بر اساس این گزارش چهره های   هیات رییسه جدید که اشتیاق در چشمانشان موج می زد از زحمات هیات رییسه دور ششم  و بویژه از زحمات حاج علاء میرمحمد صادقی ، منصوب امام در اتاق بازرگانی تقدیر و تشکر کردند.

همچنین پیشنهاد شد که  سالن طبقه دهم اتاق ایران به نام میرمحمد صادقی نامگذاری شود.

در این میان هیات رییسه جدید مصوب کردند که میرمحمد صادقی به عنوان یک عضو موثر هیات رییسه در جلسات هیات رییسه  دور هفتم حضور یابد.

در عین حال مصوبه دیگری نیز در خصوص معرفی یک نماینده از هر اتاق استانها برای عضویت در هیات مدیره شهرکهای صنعتی  ؛ حاصل دور هم جمع ششدن بزرگان دوره ششم و هفتم هیات رییسه اتاق ایران بود.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید