آمادگی هند برای افزایش دریافت گاز از ایران | اتاق خبر
کد خبر: 106130
تاریخ انتشار: 17 اردیبهشت 1394 - 12:09
ولایتی گفت: در جریان این نشست مشترک نیز درباره انتقال گاز و نفت بحث و تبادل نظر شد و طرف هندی آمادگی زیادی برای انتقال گاز از ایران دارد....
ولایتی گفت: در جریان این نشست مشترک نیز درباره انتقال گاز و نفت بحث و تبادل نظر شد و طرف هندی آمادگی زیادی برای انتقال گاز از ایران دارد.
در دیدار مشترک رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با وزیر حمل و نقل هند ارتقای روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف همچون اقتصادی و سیاسی مورد تأکید قرار گرفت. به گزارش فارس، علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پایان نشست مشترک با وزیر حمل و نقل هند، گفت:‌ ایران و هند دارای زمینه‌های مشترکی برای همکاری‌های اقتصادی هستند که این زمینه‌ها می‌توانند برای توسعه روابط دو کشور تأثیرگذار باشند. وی افزود: به غیر از روابط دو جانبه‌ای که ایران و هند دارند هر دو طرف هم نظر هستند که این روابط به سطوح بالاتری افزایش یابد، همچنین تهران و دهلی در نظر دارند همکاری‌های بین دو طرف برای کار با کشورهای ثالث را گسترش دهند. رئیس مرکز تحقیقات و استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، تصریح کرد: دو کشور در نظر دارند همکاری‌های خود را با کشورهای ثالث همچون روسیه، افغانستان و کشورهای مشترک‌المنافع افزایش داده و در این راستا نیز از راه‌های ترانزیتی ایران برای حمل و نقل کالاهای مورد نیاز به هند و بالعکس استفاده شود. ولایتی تصریح‌کرد: امیدواریم تا قبل از پایان سال جاری میلادی نخست‌وزیر هند به ایران سفر کرده تا در جریان این سفر تصمیمات مهم و استراتژیکی برای توسعه روابط دو کشور انجام شود. وی گفت: در جریان این نشست مشترک نیز درباره انتقال گاز و نفت بحث و تبادل نظر شد و طرف هندی آمادگی زیادی برای انتقال گاز از ایران دارد. گادکاری وزیر حمل و نقل و کشتی‌رانی هند پس از نشست مشترک با ولایتی طی سخنانی گفت: ما در این نشست پیرامون مشارکت هند در توسعه بندر چابهار صحبت کرده‌ایم زیرا این بندر نقطه استراتژیکی در منطقه محسوب می‌شود که برای دولت ایران و هندوستان مورد اهمیت است. وی افزود: می‌توان در راستای پیشرفت و توسعه هر دو کشور از پتانسیل و ظرفیت‌های این بندر بهره برد و امیدوارم بتوانیم با همکاری تهران و دهلی شرایط برد بردی را در این زمینه کسب کنیم. وزیر حمل و نقل هند تصریح کرد: دولت ما تصمیم گرفته تا این همکاری‌ها را آغاز کند و پیرامون این موضوع طرحی را به تصویب رساندیم که برای همکاری با ایران وارد عمل شویم که امیدواریم این طرح با موفقیت به سرانجام برسد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید