افتتاح دیوار ۴۷ کشور، با حمایت بانک کشاورزی | اتاق خبر
کد خبر: 106675
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1394 - 14:23
اتاق نیوز: با حمایت بانک کشاورزی استان فارس، هفتمین دیوار ۴۷ کشور به منظور حمایت از بیماران مبتلا به اختلال سندرم داون در شهرستان آباده افتتاح شد....
اتاق نیوز: با حمایت بانک کشاورزی استان فارس، هفتمین دیوار ۴۷ کشور به منظور حمایت از بیماران مبتلا به اختلال سندرم داون در شهرستان آباده افتتاح شد.
به گزارش اتاق نیوز، دیوارهای 47 مکان هایی هستند که دارندگان نشانگان داون می توانند بر روی آن ها محصولات و آثار خود اعم از کارهای دستی ، خط ، نقاشی و... را به دیگران ارایه دهند و از این طریق با مردم عادی ارتباط برقرار کرده و از گوشه نشینی و انزوا رهایی یابند. بر اساس این گزارش، این طرح توسط خانم دکتر عباس زاده در سال 1387 ابداع و برای نخستین بار در رضوانشهر استان گیلان اجرا شد. شایان ذکر است دیوارهای 47 قبلی به ترتیب در شهرهای رضوانشهر ، پره سر ، قم ، کرمان ، سیرجان و سمنان افتتاح شده بودند و از آنجایی که این طرح بازتاب و ثبت جهانی داشته است دیوارهای 47 در کشورهای هند و انگلستان نیز در نیمه نخست امسال افتتاح و بهره برداری خواهند شد. این گزارش می افزاید: در راستای طرح بانک پذیری کودک و نوجوان تعداد 38 فقره حساب در شعبه مرکزی آباده برای افراد داون شناسایی و با مساعدت خیرین و کارکنان شعبه آباده به میزان 160000ریال شارژ شدند که به انضمام هدایای تبلیغاتی مدیریت استان فارس در روز افتتاحیه دیوار در حضور فرماندار ،شهردار ،اعضای شورای شهر و سایر مقامات شهرستان به خانواده های بیماران اهدا شد.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید