عجیب و غریب ترین خانه های دنیا که شما را شوکه می کنند! | اتاق خبر
کد خبر: 106788
تاریخ انتشار: 21 اردیبهشت 1394 - 09:40
اتاق نیوز - در طول تاریخ، خانه های بشر از غار و کلبه گرفته تا بلوک های بتنی و آپارتمان ها مجلل همواره در حال تغییر و تحول بوده است. نکته ی جالب ماجرا اینجاست که امروزه تقریبا از هر نوع خانه ای که بشر در طول تاریخ داشته، می توان نمونه هایی یافت.
  امری که از خلاقیت و میل به نوآوری بشر نشات گرفته است. اما گاهی همین خلاقیت و نوآوری، باعث خلق ایده هایی شده که شاید بنظر خیلی از ما عجیب و غریب باشد! 1- خانه ای شفاف که هیچ جایی برای قایم شدن ندارد!!
این خانه ی عجیب و غریب در ژاپن، از خانه های درختی انسان های اولیه الهام گرفته است. در این خانه ی شفاف، می توانید حداکثر استفاده را از نور خورشید ببرید اما باید بدانید که در این خانه، حریم شخصی معنایی ندارد و هیچ جایی برای قایم شدن نیست!
2- خانه ای برای اسکیت بازها
خانه ی اسکیت بورد در امریکا، بهشت اسکی بازها است. این خانه به نحوری طراحی شده که در همه جای آن می توانید اسکیت بازی کنید!
3- باریک ترین خانه ی جهان
می توانید خانه ای با عرض 92 سانتیمتر تا 1.5 متر را متصور شوید و یا بدتر! در آن زندگی کنید؟؟ جالب است بدانید خانه ی "کِرِت" واقع در لهستان، چنین وضعیتی را دارد. خانه ای که بین دو ساختمان بزرگ ساخته شده است و در آن زندگی هم جاریست!!
4- برج آب قدیمی که به یک خانه ی مدرن تبدیل شده است!
این برج آب قدیمی 30 متری که در بلژِک واقع است و در طول جنگ جهانی بعنوان مخفی گاه نازی ها مورد استفاده قرار می‌گرفته، اکنون به یک خانه ی مدرن و زیبا تبدیل شده است.
5- خانه ای که از کارتون عصر حجر الهام گرفته است!
این خانه ی عجیب و غریب در مالیبو، از کارتون عصر حجر که در دهه ی 60 میلادی پخش میشد، ایده گرفته و ساخته شده است.
6- خانه به دوش!
بنظرتون زندگی در خانه ای با مساحت 1 متر مربع چه حسی خواهد داشت؟؟ این خانه های چوبی و قابل حمل، تنها 1 متر مربع مساحت داشته و کوچک ترین خانه ی دنیا نام گرفته اند! مبتکر این خانه های عجیب اما جالب، آلمانی ها هستند.
7- خانه ی سرسره ای!
شاید یکی از لذت بخش ترین خانه های این پست لاپلاس، همین خانه ی سرسره ای باشد. شما در سرتاسر این خانه می توانید لیز بخورید و دور آن بچرخید! زندگی لذت بخشی است. نه؟ این خانه هم در ژاپن است.
8- خانه ی سنگی
این خانه ی عجیب در پرتغال که تنها یک صخره ی عظیم و سخت بنظر می رسد، واقعا خانه است و هم دودکش دارد و هم در و پنجره! این خانه ی عجیب در حال حاضر به یکی از جاذبه های توریستی پرتغال هم تبدیل شده است.
9- کلیسایی که به یک خانه ی مدرن تبدیل شده است.
معماری خوش فکر و هنرمند بنام "زک"، دو کلیسای متروک در هلند را تبدیل به این خانه ی مدرن و زیبا کرده است.
10- خانه ی صدف حلزونی شکل عظیم الجثه!
این خانه ی زیبا که به شکل یک صدف حلزونی عظیم الجثه ساخته شده است، متعلق به یک خانواده ی 4 نفره در مکزیکوسیتی می باشد.
کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید